Futbol yüzünden depresyona girdim

xCheesy99

Decipat
Makaleler
2
Yer
Sweet Home Alabama
Arkadaşlar merhaba. Dün antrenmanlara başladık (Kıbrıs ülkesinde yaşıyorum, neden başladı diye soracak olursanız vakalar çok az) ve takım arasında maç yaparken karşımda en kötü adamı bile geçemiyorum. Ronaldo'nun o makas hareketini yapıyorum, sonra topu önüme açıp beygir gibi koşturayım derken kaptırıyorum. Sırf bu yüzden babamla kavga ettim, depresyona girdim. Bu kadar hırs iyi değil ama takımın gözdesi olmak istiyorum, o kadar çalışmamın emeklerini almak istiyorum. Bana verebileceğiniz bir tavsiye var mı? Futbolu bırakmak bile istiyorum şu an.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam depresyona girecek bir şey yok. Kendinizi geliştirmeye bakın. Mental olarak düşmeyin. Birisi size kötü dedi diye siz kötü olmuyorsunuz. Eğer iyi oynadığınızı düşünüyorsanız başkasının ne dediği önemli değil. Ama kötü oynayıp gelen eleştirileri kaldıramıyorsanız başka.

Ne olursa olsun, depresyonluk bir durum yok.

Öncesinde bireysel çalışmış olsan bile takım olarak idman yapmaya başladığında sadece kondisyon ve fiziki anlamda daha hazır hissedersin. Uzun zaman başkalarıyla top oynamadıysan normal böyle olması fazla kafaya takma, çalışmana bak sen.

Kendinize güvenin hocam, pes etmeyin hemen.
Hocam en kötü adamı bile geçememek çok koydu bana mental seviyem yerlerde ne motivasyon kaldı ne bir şey 😓 uzun süredir çok çalıştığım için kendimden iyi bir şeyler bekliyordum ama sonuç hayal kırıklığı. Kanat oyuncusuyum ileri geri tazı gibi koşarım hiç yorulmam baskı pres hep yaparım ama konu adam eksiltmeye gelince kanat yerinde yapamıyorum onu. Mesela ben vücut çalımı oynayan biriyim ama kanatta onu yaparsam çizgiye açılıyor top bu sefer kademe alan rakip kesiyor beni..

Geri
Yukarı