Futbolcu olmak istiyorum ancak imkan yok

habibbir23

Decapat
Arkadaşlar ben futbolcu olmak istiyorum, 14 yaşındayım, çok yetenekliyim, birçok şeyi yapabiliyorum fakat yaşadığım yer Delice'de hiçbir takımın altyapısı yok, küçük bir yer. Delice Kırıkkale'ye bağlı ve Kırıkkale spor takımıyla görüştüm, para pul yok, ne altyapı seçmesi diyor adam. Zaten bu sene 18 yaş üstü kişileri almışlar takımda oynasın diye, bakmışlardı ve ben fen lisesindeyim, yurtta kalıyorum, bu yaz da seçmelere baktım, en yakın yer Ankaragücü ,ona da ailem götüremedi. Bu sene tekrardan altyapıya girmek istiyorum fakat tek seçenek Ankara ve oraya da yaşadığım yerden dolayı antrenman günleri uyumsuz, git gel yapmam gerek, o da otobüs sıkıntısı. Ailem Ankara'ya sürekli gelemez, ne yapmalıyım? Futbolcu olma hayalimden vazgeçmeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eminim bu durumda olan tek sen değilsindir. İmkan olmamasından dolayı ülkede ne yetenekler ortaya çıkmıyor kim bilir. Emin Çapa'nın TedX konuşmasında bir cümlesi vardı: ''Almanya 4 milyon Türk'ten dünya yıldızları çıkarabiliyor da biz 80 milyondan neden çıkaramıyoruz?''. İşte bu yüzden. Bizde yeteneği olana destek çıkmak yerine torpili olana destek çıkılıyor.

Üzmek istemiyorum ama torpil lazım, tanıdık lazım. Şu an Messi bile olsa inan ilerlemez. O derece vahim ülkenin durumu. Ömer Bayramlar falan sence yetenekten mi oynuyor? Hakkına girmek istemem ama yeteneğiyle olduğunu sanmıyorum çünkü yeteneğe dair tek bir ışık yok.
Ben de çok iyiyim ancak artık 18 yaşındayım bitti gitti. Halı sahalarda oynuyoruz işte. Almanya'da olsaydık, olsaydın eminim ki olurduk, olabilirdik.

Üzmek istemiyorum ama torpil lazım, tanıdık lazım. Şu an Messi bile olsa inan ilerlemez. O derece vahim ülkenin durumu. Ömer Bayramlar falan sence yetenekten mi oynuyor? Hakkına girmek istemem ama yeteneğiyle olduğunu sanmıyorum çünkü yeteneğe dair tek bir ışık yok.
Ben de çok iyiyim ancak artık 18 yaşındayım bitti gitti. Halı sahalarda oynuyoruz işte. Almanya'da olsaydık, olsaydın eminim ki olurduk, olabilirdik.
Gerçekten 81 şehirde de futbol da kayırmamı var ?, Almanya da her eyalette futbol sahaları,tesisler,yerel turnuvalar oluyormuş. bildiğimiz sokaklarda mahallelerde.Herhangi bir eyaletin bir şehrinde Bundesliga veya 2 de olan bir takım varsa Altyapısı oluyor isteyen girebiliyormuş hakkıyla alıyorlarmış .Fakat burada imkansızlıktan dem vurulur çünkü öyle abi.

Geri
Yukarı