FX 350 ve HD6870 sistem takılma sorunu

Yaklaşık 2,3 sene öncesinde bir bilgisayar topladım o zamanlar hiçbir tecrübem olmadıgından dolayı tabiri caizse kazık yedim.
Topladığım sistemde oyun oynarken görüntü takılı kalıyordu ve bilgisayarı kapatıp açmam gerekiyordu bu sebeplerden birkaç kere götürdüm topladığım yere sorunu çözdük dediler ama nafile hep aynıydı uzun bir zaman oyun vesaire oynamadım ama bu sene birazdaysa merakım sardı oyunlara vesaire isterseniz kasamı söyleyim.

Codegen 600W Power Supply
AMD FX X350 8 çekirdek işlemci - Stok fan
8 GB Kingston RAM
AMD Radeon HD 6870 1 GB 256 Bit ekran kartı
ASUS M5A97 r2.0 anakart
Seagate 1 TB HDD
Everest kasa

Yaklaşık 1 hafta önce Power Supply'im yandı daha dün aldım Corsair 750W. Maalesef ekran kartım da su anda çalışır durumda değil idareten bir ekran kartıyla bilgisayarımı açabildim öncelikle şunu söyleyim bütçem çok kısıtlı ailevi nedenlerden ötürü suanda sıkışığım ekran kartı alacağım en uygun fiyat performans ürünü hangisini tercih etmeliyim sizce bu arada Görüntü neden takılı kalır kapatıp açmam gerekir? İşlemci değerlerine baktığımda 55 60 derece arasında görüyordum yüksek ihtimalle o ama emin değilim, daha önce topladığım bilgisayarcı anakartın olağan dışı ısınıyor demişti nasıl bir işlem yapabilirim. Bu arada önerdiğiniz ürünleri ikinci el alacağım maalesef neye dikkat edeyim. Nasıl önerilerde bulunursunuz şimdiden çok teşekkür ediyorum. Su anda tek istegim orta düzeydeki oyunları istediğim kadar rahat bir şekilde oynamak kasamı ikide bir kapatıp açmamak.

öncelikle montörün çözünürlüğü nedir?işlemcin fx 8350 sanırım.sisteme öncelikle gtx 1050 ti veya rx 570 ekran kartı ile güçlendirebilirsin.ssd alabilirsen windowsu ssd'ye kurarsın.hdd'ni kontrol et bat sector taraması yap,sıkıntısı yoksa oyunları hdd'ye kurarsın sıkıntısız kullanırsın.sistemin çok kötü değil oyunlardaki donma veya kilitlenme hdd yüzünden olabilir.

1920x1080 monitör çözünürlüğüm işlemcim fx 8350 8 çekirdek işlemcim in derecesi oyundayken 55 60 dereceler buluyor ama şöyle bir problem var oyun oynanırken sadece YouTube dan bisryler izlerken de ekran kilitleniyor ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı