FX 4100 HD 7850 LoL ve GTA V'de düşük GPU kullanımı

bagersut

Centipat
Arkadaşlar herhangi bir fikri ya da böyle bir durumu yaşamış olan birileri yardımcı olursa çok sevinirim.

Sistemim: HD 7850 / FX-4100 / 12 GB RAM.

LoL'de 30'dan az FPS alıyorum. Saçmalığa bak. Grafikleri yüksek yapsam da düşük yapsam da FPS aynı. Sonra bir baktım ekran kartı kullanımı 0-5 arası. İşlemci 90-100 ama bazı oyunlarda bu şekilde değil, ekran kartı kullanımı gayet normal ve FPS olması gerektiği gibi.

Ya da GTA V'den örnek vereyim, kesin olarak 60 üstü FPS almam gerek ama ekran kartı kullanımına bakıyorum 30'larda ve 40 FPS falan alıyorum.
Bunun anlamı yazılımsal olarak bir sorun mudur çünkü bazı oyunlarda böyle yaparken bazılarında yapmıyor?

Ek olarak tornavida ile kasaya dokunduğumda elektrik var, bununla alakası olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminiz de darboğaz var gibi gözüküyor ama darboğazdan önce sorularım olacak.
Ekran kartı driver yüklümü ve güncel mi? Windows güncellemeleri yaptınız mı? Virüs taraması yaptınız mı?

Sisteminiz de darboğaz var gibi gözüküyor ama darboğazdan önce sorularım olacak.
Ekran kartı driver yüklümü ve güncel mi? Windows güncellemeleri yaptınız mı? Virüs taraması yaptınız mı?
Geç cevap verdim kusura bakmayın. Herşey güncel,virüs taraması yaptım,format bile attım zaten.
Ve darboğaz varsa neden sistemi daha çok zorlayan oyunlarda gayet normalken herşey bazı oyunlarda böyle yapsınki?

Yeni konular

Geri
Yukarı