FX-6100 bilgisayar aniden kapanıyor fakat fanlar tam devir dönüyor

aisohfurkan

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar.
Bilgisayar aniden kapanıyor fakat fanlar tam devir dönüyor ve düğmesine basınca da kapanmıyor PSU'nun düğmesinden kaaptıpp yeniden açmam gerekiyor. PSU'yu kapatıp açınca hemen ardından PC açıyorum aşırı yavaş aluyor çünkü bir de bir bakarım işlemci 255 derece olmuş. Yeniden başlatıyorum PC'yi sıcaklıklar normale dönüyor fakat oyun falan girince yine oyunun ortasında kapanıyor ve aynı şeyler tekrarlanıyor.
PSU 300W dı 500W PSU aldım, ekran kartı GT1030'du RX590 taktım, fakat hala devam ediyor sorun ve çok sinir bozucu bir hale geldi.
Yardım ederseniz çok minetar olurum iyi günler.

Sistem özeliklerim;
Anakart; MSI 760GM-P23(FX) (MS-7641)
İşlemci; AMD FX-6100
Ekran kartı; Gigabyte RX590 8 GB.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    35 KB · Görüntüleme: 27
Tam güçte mi kapanıyor? yoksa herhangi bir zamanda mı kapanıyor? Bana PSU kaynaklı bir sorun gibi geldi. FX ve RX serileri çok fazla güç tüketiyor, 600 ve ya 700 Watt güç kaynağına geçebilirsiniz.

Aynısı yine yapmaya başladı bu sefer ekran kartım GT1030 güç ile alakası yokmuş ama işlemcim çok ısınıyor oyunlara girdiğimde ısınmaya çok başlıyor veya herhangi bir program vs. açtığımda 70 dereceleri geçiyor acaba fanımı mı değişsem diyorum ama önceden böyle bir şey yapmıyordu fakat önceden de hiç derecesine bakmamıştım işlemcinin işlemcinin fanı çok küçük ince bir fan.

Yeni konular

Geri
Yukarı