Fanlar tam devir dönüyör fakat ekrana görüntü gelmiyor

EmirUnknow

Hectopat
Daha fazla  
İşlemci ve ekran kartı sıcaklığı normal fakat fanlar tam devirde dönüyor ve ekrana görüntü gelmiyor ve no cable connected yazıyor ekran kartı ve işlemci sıcaklığı normal olmasına rağmen kasaya dokunduğumda çok sıcak olduğunu fark ediyorum. bazen kasana hafif bir şekilde darbe vurduğumda veya kendiliğinden fanlar tam devirde dönüyor ve ekranda "no cable connected" yazısı çıkıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci ve ekran kartı sıcaklığı normal fakat fanlar tam devirde dönüyor ve ekrana görüntü gelmiyor ve no cable connected yazıyor ekran kartı ve işlemci sıcaklığı normal olmasına rağmen kasaya dokunduğumda çok sıcak olduğunu fark ediyorum. Bazen kasana hafif bir şekilde darbe vurduğumda veya kendiliğinden fanlar tam devirde dönüyor ve ekranda "no cable connected" yazısı çıkıyor.

Aynı durumu 2 gün önce yaşadım. PSU kablosunu çıkarıp gücü tamamen kestim sonra BIOS pilini çıkardım ve RAM'in yerini değiştirip BIOS pilini geri taktım. Ardından PC'ye güç vermeden güç düğmesine 7-8 defa basıp statik elektriği boşalttım ve güç verip açtım. Sorun çözüldü.

Dediginiz talimatlari uyguladim fakat kasa hala aşırı isiniyor ve ufak bir darbede fanlar tam devirde donuyor ve ekrana goruntu gelmiyor.

1.anakartın BIOS çipi veya kendisi arızalanmış olabilir. BIOS'a girebiliyor musun?
2. ekran kartı'nın görüntü girişini anakarta bağladığında hiç görüntü ver değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı