FX-6100 sistemde mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Mascrew41

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
8
SSD veya HDD modeli
Sata 500 GB 5200 RPM
Ekran kartı
GTX 1050 Ti 6 GB
Anakart
Asus
İşlemci
AMD FX tm 6100 six core plus
Merhaba. Sorunum çok kafa karıştırıcı bilgisayarda takılırken yavaşlamalar almaya başladım. Bir şeye veya bir yere tıkladığımda geç tepki veriyordu (30-40 saniye sonra tepki veriyordu.), sonra mavi ekran yedim ve PC'yi açmaya çalıştığımda ilk olarak otomatik onarım, sonra siyah ekran ve sadece mouse imleci verdi, daha sonra ise kişisel bilgisayar tanımlama yapıp seçenekler ekranını verdi. PC hiçbir şekilde güvenli moda geçmiyor. CMD kodlarının çoğu çalışmıyor ve seçenekler ekranı bile aşırı yavaş.
Bu bir driver sorunu mudur, yoksa donanımsal bir hata mıdır bilmiyorum. Şahsen böyle bir şey hiç yaşamamıştım. Bu arada saydıgım bütün bu evreler 20 dakika içinde gerçekleşiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar. 8 gb ram artık yeterli olmayabilir. Çünkü chrome gibi bir tarayıcıda gezinirken belleğinizin büyük bir miktarını tüketir. Lakin bu tek başına sorununuz için yeterli bir problem değil. İşlemcinizin termal macunu eskimiş ise bu işlemcinizin aşırı ısınmasına yol açacaktır ve sonrasında sistemde takılmalar donmalar yaratacaktır. Ekstradan 500 GB ssd kullandığınızı görüyorum. SSD kapasitenizin sonuna ulaşmaya yakınsanız dosya okuma ve yazma işlemleriniz de yavaşlayacaktır. Son olarak arka planda açık olan uygulamalarınıza bakmanızı tavsiye edebilirim. Bellek ve Disk de trafik yaratabilir. Çözüm olarak format ve termal macun yenilemesi yapabilirsiniz. Umarım sorununuz çözülür.

Selamlar. 8 gb ram artık yeterli olmayabilir. Çünkü chrome gibi bir tarayıcıda gezinirken belleğinizin büyük bir miktarını tüketir. Lakin bu tek başına sorununuz için yeterli bir problem değil. İşlemcinizin termal macunu eskimiş ise bu işlemcinizin aşırı ısınmasına yol açacaktır ve sonrasında sistemde takılmalar donmalar yaratacaktır. Ekstradan 500 GB ssd kullandığınızı görüyorum. SSD kapasitenizin sonuna ulaşmaya yakınsanız dosya okuma ve yazma işlemleriniz de yavaşlayacaktır. Son olarak arka planda açık olan uygulamalarınıza bakmanızı tavsiye edebilirim. Bellek ve Disk de trafik yaratabilir. Çözüm olarak format ve termal macun yenilemesi yapabilirsiniz. Umarım sorununuz çözülür.

Termal macun yenilemesi yaptım daha 2 ay bile olmadı Ram olayına gelince pc ye ekstra Ram takmayı deneyeceğim ama büyük ihtimal ssd bozuldu çünkü disk tertemizdi 350 GB boş alan vardı diye hatırlıyorum buna ek olarak diski sürekli temizlerim teker teker denemenin vakti geldi artık bakıcam

Yeni konular

Geri
Yukarı