FX 6100 Sistemin Kasması

Serkan Topoglu

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle sistemimden başlamak istiyorum.
  • Asus M5A97 Anakart Bios Güncel
  • Amd FX6100 işlemci 3.3 ghz
  • Gskill 4GB 1600mhz Ram
  • Asus Eah 6570 2gb paylaşımlı ekran kartı
  • western digital caviar blue 500gb 7200rpm
  • High Power 500watt PSU

Bu özelliklere sahip bilgisayarımda Windows 8.1 64 Bit Enterprise işletim sistemini kullanmaktayım. Ancak oynadığım oyunun maksimum fps 125 olmasına rağmen bu sistemde fps 30-40 seviyesine kadar ani düşüşler yaşıyorum. Sabit seviyede seyretmiyor fps . Daha öncelerde böyle bi sorunum yoktu sabit 120-125 arası alıyordum. Sistem daha yeni yüklendi driverler haricinde program ve oyun bulunmamaktadır.

Diğer bir sorun ise windows 7 ultimate 64bit sistemi kurduğumda ise 140 mb boyuta sahip oyunda kalabalık bölgelerde gelen seste takılma oluyor ve buna bağlı oyun takılıyor ve dll hataları almaya başladım bu yüzden 8.1 tercih ettim.

Belirttiğim bu 2 sorunuma neden olabilecek neden ve çözümlerini bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Bi yorumda siz atarsanız memnun olurum.

İyi forumlar...

Son düzenleyen: Moderatör:
Win 8.1'e geçtikten sonra Windows Update güncelleştirmelerini ve ekran kartı güncelleştirmelerini yüklediniz mi ?Ayrıca Aero teması olmayan başka bir tema seçiniz ve Windows’u en iyi performans için ayarlayı seçiniz.
Adımlar:
  1. “Bilgisayarım”a sağ tıkla
  2. “Özellikler”i seç
  3. “Gelişmiş Sistem Ayarları”nı seç
  4. “Performans” sekmesine tıkla
  5. “Ayarlar”a tıkla
  6. “En iyi performans için ayarla” ölçeğini seç
  7. “Gelişmiş” sekmesine tıkla
  8. “Programlar için en iyi performansa ayarla” ölçeğini seç
Ayrıca kayıt defterini cleaner gibi bir programla temizlemeyi deneyebilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yorumun ve yardımın için teşekkür ederim . Driverler en son driverler üreticilerin web sitelerinden yükledim.
Daha öncede Aero temasıyla devam ediyordum. Normal formattan sonra hiç bir ayarını değiştirmeden yakın zamanda böyle oldu yaklaşık 2 hafta kadar. Daha öncesinde böyle sorunum söz konusu değildi.

Hocam işletim sisteminiz orjinal mi ya da korsan sistem kullanıyorsanız ne ile lisansladınız?Birde alakasız olabilir ama hdd yi HD Tune Pro ile taratabilir misiniz?

Windows Lisanslı değil şuan .

HD tune pro indirdim birazdan görüntü atarım.

Error Scan taraması başlattım buranın ekran görüntüsü mü lazım? Hatta hangisinin görüntüsü lazım ?

29-Aðustos-2014_23-281.png
29-Aðustos-2014_23-27.png
Hd Tune Pro 2 ekran görüntüsü bulunmakta.

hocam özür diliyorum bu kadar hızlı nasıl oldu diye bende şaşırdım :) dediğim yere tik atmadan denerseniz hdd ki hataraları taramış olacaksınız.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı