Fx 6300, 7790 ve 9400GT ile LoL'de Kaç FPS Alınır

PCUSTASI

Hectopat
İşlemci: Amd fx 6300
Anakart: Asus m5a97 le r2.0
RAM:Corsair Vengance 4GB
Ekran Kartı:GeForce 9400GT (Ay Sonu 7790)
Windows 7 64 bit
SSD Yok
PSU 550W Corsair Carbide 200R Kasalı.

LoL Kaç FPS alırım ? 2 ekran kartıyla da söylerseniz sevinirim. (9400le 40-7790'la 150 gibi)

Son düzenleyen: Moderatör:
Fps ekran kartına bakar fakat diğer bileşenlerde etkileyebilir. Bu yüzden yazdığın bileşenlerin aynısıyla o oyunu oynamış birisi bunu söyleyebilir. O ekran kartıyla lol oynayan birisi fps değerini söyleyebilir fakat diğer bileşenleri seninkinden iyiyse biraz daha yüksek fps alabilir. Onun aldığı fpsyi alamazsın. Oyunu o kartla oynamadan fps miktarını tahmin etmekte imkansız oynayıp kendin denemen lazım.

Tam değerleri kimse söyleyemez tabi ancak yaklaşık değerler istiyorsan aynı ekran kartlı birileri o oyunu oynadıysa sana bir değer söyleyebilir. Zaten bırak Lolü işin aslına gel Dota'ya ;)

Arkadaşlarla oynuyorum yoksa Dota oynayacaktım. Onlar oynamıyor. Ve tahmini değerleri söylerseniz iyi olur. 2 kart arasında çok fark olur mu yani 300TL me değer mi (Sadece lol için değil tabi)? Atıyorum gt9400 le 25 FPS alıyorum 7790 la 75+ olur mu?

Dostum 2 kart arası evet baya fark olur ancak sana tahmini de olsa rakam veremem. Çok fazla değişken var ortada. Lakin 7790 sadece saf fps getirisi açısından değil daha güncel olması, güncel teknolojileri, yazılımları desteklemesi, genç bir cihaz olması, iyi soğutma gibi açılardan da büyük getirileri olacak sana. Yani değer mi o paraya evet değer.

Çöp Windows 7'yi bırakıp Windows 8'e geç. 9400 artık ölü bir kart. HD 7790 aldığın zaman FPS baya yükselecektir.

Şöyle söyleyeyim ekran kartım yok onboard ile oynuyorum. Tüm ayarları ortaya aldığım zaman(gölge sevmediğim için kapatıyorum) ayarlardan 60 FPS ayarlıyorum ve hiç sıkıntı olmadan akıcı oynuyorum. 9600GT de de en kötü bu şekilde oynarsın diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı