FX 6300 işlemciye overclock Yapılmalı mı?

servo212

Decapat
Var mı yapan ayarlarını söyleyebilir mi? Ve RAM hız aşırtma yapılabilir mi ekteki RAM'e? Stok fan kullanıyorum, bu arada stok fan çok sesli çalışıyor. Acaba bir temizlemeyle sesi azaltabilir miyim?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    8,9 KB · Görüntüleme: 63
  • Ekran Görüntüsü (5).png
    Ekran Görüntüsü (5).png
    15 KB · Görüntüleme: 31
  • Ekran Görüntüsü (6).png
    Ekran Görüntüsü (6).png
    10,5 KB · Görüntüleme: 26
  • Ekran Görüntüsü (5).png
    Ekran Görüntüsü (5).png
    9,6 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleyen: Moderatör:
Moderatör sağ olsun bağlığı değiştirmiş ama ekran kartını da sormuştum ramide sormuştum hız aşırtma yapayımmı diye yoksa niye resimleri ekleyeyim?

Var mı yapan ayarlarını söyleyebilir mi? Ve RAM hız aşırtma yapılabilir mi ekteki RAM'e? Stok fan kullanıyorum, bu arada stok fan çok sesli çalışıyor. Acaba bir temizlemeyle sesi azaltabilir miyim?
Kardeşim bende de amd fx 6100 var. Sırf stock soğutucu olduğu için yapmıyorum. Yani bu işlemcilerde stock soğutucu ile yapılacak iş değil.

Tamamdır teşekkürler ekran kartı ve RAM için ne düşünüyorsun bildiğim kadarıyla RAM'lerin çalışma hızıyla da oynanabiliyor?
Anakartınızın OC ile 2133 MHz'ye kadar desteği var ancak en stabil çalışan RAM frekansı 1600 MHz'dir. Sizin RAM'leriniz 1600 MHz olduğu için RAM'de OC yapmanızı önermem. Stok soğutucu bile tam olarak yeterli değil, OC yapıldığı zaman zaten soğutmak oldukça zor.

Tamamdır teşekkürler ekran kartı ve RAM için ne düşünüyorsun bildiğim kadarıyla RAM'lerin çalışma hızıyla da oynanabiliyor?
Rami altta arkadaş belirtmiş. Ekran kartı pinsiz ise overclock pek işe yaramaz diye bir şey söylenmişti ama tam bir bilgim yok maalesef.

Geri
Yukarı