FX 6300 Performans Sorunu

Armo

Kilopat
Makaleler
2
Arkadaşlar bilgisayarı yeni topladım. Anakart ASUS M5A97 R2.0,işlemci FX 6300 ve Ram CORSAIR VENGEANCE 2X4GB 1600 MHZ. Windows 7 çok yavaş gibi geldi bana. Mesela windows ambleminin çıktığı yerde çok bekletiyor. Önce windows başlatılıyor yazısı çıkıyor ve bekliyoruz. Yaklaşık 5 sn sonra logo yükleniyor. E8400'de mesela 3 sn sonra yükleniyordu ve taklımıyordu. Fx 6300'de logonun belli bir yerinde ufak takılıp sonra hemen devam ediyor. Ayrıca hoş geldiniz ekranı E8400'de daha çabuk geçiyordu. Sizce problem nedir ?

NOT: Cinebench testinden 4.51 puan alıyor. 5400 RPM'lik disk kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman o problem benim oyunumdan kaynaklı diyebiliriz. Az önce Crysis 3'ü denedim GPU kullanımı %97'den aşağıyı görmedi ama CPU boşta yatıyor onu anlamış değilim(%50 falan çalışıyor). FPS olarak da ilk kısımda 38 kare gördüm ; oyun genel olarak ise 45 kare denilebilir.Yüksek ayar FXAA şeklinde oynuyorum. 5400RPM olması sanırsam pek etkilemiyor çünkü oyun performansı gayet iyi. Anlaşılan en kısa zamanda hdd ye de el atmam gerekecek yada windows 8'e geçeceğim çünkü E8400'le Windows 8 hızlı açılıyordu belki buda açılır.

@Mustafa@PC
http://n1307.hizliresim.com/1c/w/qvwb3.png

Msconfig'i tekrar aç - önyükleme sekmesi - gelişmiş seçenekler - işlemci sayısı [en yüksek değer sende 6 olması lazım, 6 seç] uygula ama çıkma.

Ardından resimdeki sekmeye, yani başlangıç sekmesine gel, hepsinin yanındaki tiki kaldır - uygula/tamam - sistemi yeniden başlat.

Artık %30-40 civarı daha hızlı boot edecek.

Üstelik Aykut'un dediği gibi videoyu izledim öyle çookta bir yavaşlık söz konusu değil.

Ekran kartı modeli nedir ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı