FX 6300 Performans Sorunu

Armo

Kilopat
Makaleler
2
Arkadaşlar bilgisayarı yeni topladım. Anakart ASUS M5A97 R2.0,işlemci FX 6300 ve Ram CORSAIR VENGEANCE 2X4GB 1600 MHZ. Windows 7 çok yavaş gibi geldi bana. Mesela windows ambleminin çıktığı yerde çok bekletiyor. Önce windows başlatılıyor yazısı çıkıyor ve bekliyoruz. Yaklaşık 5 sn sonra logo yükleniyor. E8400'de mesela 3 sn sonra yükleniyordu ve taklımıyordu. Fx 6300'de logonun belli bir yerinde ufak takılıp sonra hemen devam ediyor. Ayrıca hoş geldiniz ekranı E8400'de daha çabuk geçiyordu. Sizce problem nedir ?

NOT: Cinebench testinden 4.51 puan alıyor. 5400 RPM'lik disk kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum önce daha iyi performans için Windows 8 yüklemeni tavsiye ediyorum.
Hocam ben bazı oyunları Windows 8'de çalıştıramamıştım o yüzden windows 7 kurdum. Ayrıca öyle bile olsa Windows 7'de böyle olması bence pek normal değil. Şu an Sleeping Dogs'u kuruyorum. Performansına bakacağım.

Ekran kartım GTX 460. Az önce denedim ve High ayarlarda minimum 50 fps gördüm. Genelde 60 fps. Önceki değerlere göre çok daha iyi.

Muhakkak fark vardır. Açılış hızlarına fazla takılma derim. Başlangıçta çalışan programlarda etki ediyor olabilir. GTX 460'ın performansı da cidden iyimiş. :D
Hocam birazdan bir video yükleyeceğim açılışı ile ilgili buraya koyarım. Ayrıca bugün oyun testleri yapıcam assassins creed 3'ü, farcry 3'ü falan deneyeceğim. Bakalım sonuç ne çıkacak. En son bir kez daha Windows 7 formatı atacağım bakalım ne olacak.

Assassin's Creed Revelations, Sleeping Dogs ve GTA 4'ü açamadım. Denediğim zaman E8400 vardı ve 32 Bit Windows 8 kuruluydu.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı