FX 6300 sistem donuyor, fare ve ses takılıyor

Fxer

Hectopat
Bu lanet sorunun sebebi nedir? Ne zaman yapacagi belli olmuyor. Oyunda veya Chrome'da gezerken fark etmiyor ama bilgisayarla fazla oynayinca daha cok yapiyor gibi. Sistemdeki her sey donuyor, mouse takiliyor, ayni anda ses de gidiyor. Mavi ekran hatası falan da almıyorum. Sistemi yeniden başlattım şu an takılmıyor mesela.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistem: FX6300, Sapphire R7 265, Zalman LX-II 600W PSU (1 ay önce değiştim), Gigabyte 970 DS3P, Corsair 4 GB + G.SKILL 4 GB RAM.

İşlemci kullanımına bakar mısın? İşlemci sebepli oluyor bu mouse takılmaları ve biraz da bellekten. 2 ayrı bellek kullandığınızı farkettim, ikisi birbirine uyumsuz oluyor olabilir, BIOS'dan hızlarını ve voltajlarını sınırlandırın öyle deneyin.

Farklı marka bellek kullandığınız için olabilir. Bellekleri detaylı bir şekilde modellerini, hızlarını ve voltajını yazar mısınız?
Hocam belleklerin hizi falan hep ayni sadece markalar degisik. (9-9-9-24) 1.5V CL9 Bellek 1600mhz.

Geri
Yukarı