FX 6300 sistem donuyor, fare ve ses takılıyor

Fxer

Hectopat
Bu lanet sorunun sebebi nedir? Ne zaman yapacagi belli olmuyor. Oyunda veya Chrome'da gezerken fark etmiyor ama bilgisayarla fazla oynayinca daha cok yapiyor gibi. Sistemdeki her sey donuyor, mouse takiliyor, ayni anda ses de gidiyor. Mavi ekran hatası falan da almıyorum. Sistemi yeniden başlattım şu an takılmıyor mesela.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistem: FX6300, Sapphire R7 265, Zalman LX-II 600W PSU (1 ay önce değiştim), Gigabyte 970 DS3P, Corsair 4 GB + G.SKILL 4 GB RAM.

Peki şöyle bir şey deneyin, belleğin tekini çıkartıp 4 GB olarak deneyin bakalım mouse ve ses takılmaları devam edecek mi, eğer ki devam eder ise bellekleri elemiş oluruz.
Aslinda ramden de olabilir. Sistemde 4gb gskill ram vardi sonradan corsairi eklemistim takilma sorunlari da ondan sonra baslamisti. Test biraz zaman alir gibi cunku sorun bazen haftada 1 oluyor bazen 2 gunde 1.Denedikten sonra tekrar konuya yazarim. Sorun insallah ramdedir de baska parca masrafi cikmaz insallah. Sagolun hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı