FX-6300 sistem donuyor

emirtonyali

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar,

Bilgisayarın donması ardından, reset sonrası görüntü gelmiyor. BIOS'u resetlemek ya da RAM'lerin yerini değiştirmek bazen işe yarayabiliyor ancak BIOS'u resetlemem de her seferinde sorunu çözmüyor. Ancak bazen de işe yarabiliyor ve birkaç saat kullanım sonrası tekrar bilgisayar donuyor ve reset sonrası görüntü gelmiyor.

Sistemi 2014'ten itibaren sorunsuz kullanıyorum. Yakın zamanda bu sorunla karşılaştım. Yeni Windows kurulumu da yapmama rağmen sorunu tamamen çözebilmiş değilim. Sistem özelliklerini aşağıda görebilirsiniz.

MSI GTX970.
ASUS M5A97 r2.0 motherboard.
AMD FX-6300 (Thermaltake soğutucu ile birlikte)
Kingston DDR3 2x4GB RAM.

Teşekkürler.

Selamlar,

Bilgisayarın donması ardından, reset sonrası görüntü gelmiyor. BIOS'u resetlemek ya da RAM'lerin yerini değiştirmek bazen işe yarayabiliyor ancak BIOS'u resetlemem de her seferinde sorunu çözmüyor. Ancak bazen de işe yarabiliyor ve birkaç saat kullanım sonrası tekrar bilgisayar donuyor ve reset sonrası görüntü gelmiyor.

Sistemi 2014'ten itibaren sorunsuz kullanıyorum. Yakın zamanda bu sorunla karşılaştım. Yeni Windows kurulumu da yapmama rağmen sorunu tamamen çözebilmiş değilim. Sistem özelliklerini aşağıda görebilirsiniz.

MSI GTX970.
Kingston DDR3 2x4GB RAM.

Teşekkürler.

SSD mi var HDD mi?

Selamlar,

MSI GTX970.
Kingston DDR3 2x4GB RAM.

Teşekkürler.

BIOS pili bitmiş olabilir tarih ve saat ayarları yanlış gösteriliyor mu bazen?

@ChaosBoost neden kızgın attınız?
Harddiskiniz eskiyse harddiskten olabilir. SSD varsa kronik sorunu yüzünden yapabilir.
Veya kullandığınız güç kaynağında sıkıntı olmuş olabilir PSU tam model markası nedir?
Hocam kalpli göz atacaktım telefondan yazıyorum tıklamamış. Bu kadar takilmanıza da gerek yok hocam bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı