FX-6300 sistem yayınlarda düşük FPS

DenizkA

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
M5A97 R2.0 Anakart
GTX 750 Ti GPU
FX-6300 CPU
4+4 DDR3 1333MHz RAM
SSD yok HDD
Dün Twitch'te PES 2021 yayını yapıyordum. yaklaşık 2 buçuk saat yayın yaptım ama şimdi baktığımda fark ettim ve yayında 20'den düşük FPS var. ama oyunda hiçbir şekilde sıkıntı çekmiyordum. Yapabileceğim bir şey varsa söyleyin lütfen ona göre just chatting döneceğim. Teşekkürler.

Özellikler:

AMD FX-6300.
GTX 750 Ti.
8 GB RAM.
SSD yok.
İnternet:

Ekran Görüntüsü (109).png

Dün Twitch'te PES 2021 yayını yapıyordum. yaklaşık 2 buçuk saat yayın yaptım ama şimdi baktığımda fark ettim ve yayında 20'den düşük FPS var. ama oyunda hiçbir şekilde sıkıntı çekmiyordum. Yapabileceğim bir şey varsa söyleyin lütfen ona göre just chatting döneceğim. Teşekkürler.

Özellikler:

AMD FX-6300.
GTX 750 Ti.
8 GB RAM.
SSD yok.
İnternet:

Eki Görüntüle 727803
O işlemcinin yeterli olduğunu düşünmüyorum hocam. Daha önce ki yayınlarda sıkıntı var mıydı?

Dostum bu sistem oyunları zar zor kaldırıyor zaten bir de yayın mı yapıyorsun? 10 yıllık işlemci. Ekran kartı da eski. GTX 1050Ti bile önermiyorlar artık.

O işlemcinin yeterli olduğunu düşünmüyorum hocam. Daha önce ki yayınlarda sıkıntı var mıydı?
Daha önce hiç oyun yayını yapmadım

Hangi çözünürlükte yayın yapıyorsunuz?
Sisteminiz yayın için pek uygun değil.
Bilmiyorum ama 2250 bitrate yazıyor

Dostum bu sistem oyunları zar zor kaldırıyor zaten bir de yayın mı yapıyorsun? 10 yıllık işlemci. Ekran kartı da eski. GTX 1050Ti bile önermiyorlar artık.
Yayının ekran kartıyla ilgisi var mıdır ona göre yeniliyeceğim zaten yenilemem gerekiyordu önceliğim olsun

Sizin sisteminiz yayın için zaten uyumlu değil yani FPS düşmesi normal ama arkadaşında dediği gibi RAM artırımı yaparsanız daha iyi olacaktır.

İlk olarak neyi yenilemem lazım bunu öğrenirsem iyi olur ve öneride bulunursanız da sevinirim

Geri
Yukarı