FX 6300 ve R9 280 Sistemin FPS Sorunu

LORDxKARUS

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
2 sene önce bir bilgisayar toplamıştım sistemim şu şekilde
  • İşlemci: AMD FX(TM) 6300 six-core processor 3.50ghz
  • Ekran kartı: Sapphire R9 280 DUAL-X GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.2
  • RAM: Corsair Vengeance 4 GB 1600MHz DDR3
  • Anakart: MSI 970A-G43 AMD 970+SB950 AM3+ DDR3 2133MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0
  • Kasa: XIGMATEK ASGARD 382 PURE BLACK EDITION 600W MidT ATX

Bu sistemle Battlefield 1 ve GTA 5 gibi oyunlarda takılmalar yaşıyorum.
Ani FPS düşüşleri yaşıyorum ya da FPS yüksekken bile takılıyor. Hele ki GTA 5'de sıksık ani takılmalar görülüyor, halbuki GTA 5 ayarlarından ekran kartının sadece 1 GB'ını kullanıyorum.
Lütfen yardım eder misiniz. Darboğaz mı var yoksa RAM mi yetersiz, işlemci mi? Benim bu sorunumu çözebilir misiniz bilginiz varsa hangi parçalara ekleme veya yükseltme yapabilirim?
Bu arada BF1'i low medıumda oynuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar.
2 sene önce bir bilgisayar toplamıştım sistemim şu şekilde
  • İşlemci: AMD FX(TM) 6300 six-core processor 3.50ghz
  • Ekran kartı: Sapphire R9 280 DUAL-X GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.2
  • RAM: Corsair Vengeance 4 GB 1600MHz DDR3
  • Anakart: MSI 970A-G43 AMD 970+SB950 AM3+ DDR3 2133MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0
  • Kasa: XIGMATEK ASGARD 382 PURE BLACK EDITION 600W MidT ATX

Bu sistemle Battlefield 1 ve GTA 5 gibi oyunlarda takılmalar yaşıyorum.
Ani FPS düşüşleri yaşıyorum ya da FPS yüksekken bile takılıyor. Hele ki GTA 5'de sıksık ani takılmalar görülüyor, halbuki GTA 5 ayarlarından ekran kartının sadece 1 GB'ını kullanıyorum.
Lütfen yardım eder misiniz. Darboğaz mı var yoksa RAM mi yetersiz, işlemci mi? Benim bu sorunumu çözebilir misiniz bilginiz varsa hangi parçalara ekleme veya yükseltme yapabilirim?
Bu arada BF1'i low medıumda oynuyorum.

Ram takviyesi sorununuzu ortadan kaldıracaktır en azından GTA5 için bunu net olarak söyleyebilirim ben 6GB - 1050Ti'li bir sistemde 1 saat takılmasız oynuyorum, msı afterburner ile inceledigimde 1 saatin sonunda ram limitimin sonuna geldiğimde oyunda takılmalar başlıyor 4GB daha takviye yaparsanız sorununuz çözülecektir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı