FX 6300 vs i3 4170?

bywankedi

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Daha önce defalarca benzer konular açılmıştır. Bazılarınıda forumdan araştırıp baktım istediğim bilgiyi bulamadım.

İ3 ve FX 6300 arasında çok fiyat farkı yok. Nerdeyse aynı. Tabii anakart masrafınıda sayarsak.
Benim sorum şu;

Stok fan ile overclock yapmadan kullanabilirim. i3 4170 ile FX 6300 arasında nasıl bir performans farkı olur?
Tek çekirdek performansını iyi kötü biliyorum İntel'in. FX6300 6 çekirdek diğeri 2 normal 2 sanal olarak çalışıyor.
Bazı oyunlar çift çekirdek desteğini kaldırmış. Bu i3 işlemcilere yansıyor mu yoksa 4 çekirdek olarak mı görüyor ?
Günlük kullanım ve oyunlar için (R7 260x ekran kartı ile kullanılcak) hangi işlemciyi önerirdiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
İ3 işlemciler Hyper-Threading teknolojisi ile 2 gerçek 2 sanal olarak çalışıyor yani 4 çekirdek gibi. AMD ise 3 gerçek 3 sanal olarak çalışıyor ama tekil çekirdek performansı düşük. Eğer aceleniz yoksa Directx 12'de AMD'nin testlerine bakarak almanızı öneririm performans artışı olucak eğer performans artışı iyi olursa FX 6300 alırsınız ama aceleniz varsa bana İ3 4170 alın.

İkiside iyidir ama bence Am3+ sokete para verilmez artık. Bende bu iki işlemciden birini düşünüyordum. 4170 aldım. Gayet iyi ve fanı sessiz. 47 derecenin üstünde görmedim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

kardeşim bu video yararlı olur. Bence amd fx6300

xert58x Nerden duydunuz bilmem ama yanlış duymuşsunuz. Amd tek çekirdek yuvasına 2 çekirdek koyuyor. Yani amd fx 6300 tam 6 çekirdeğe sahip lakin i3 4150 daha iyi bir seçim olucaktır çünkü i3 4150'nin tek çekirdek performansı çok daha iyi. Aslında birdaha düşündümde directx 12 yakın zamanda gelecek ve çoklu çekirdek performansında iyileştirmeler yapacak, amd fx 6300 alıp iyide bir soğutma ile oc yapıp 4150 den çok daha fazla verim alına bilir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı