FX 6300 yerine i3 4160 almalı mıyım ?

alps1905

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben AMD FX 6100 kullanıyorum. Genellikle online oyun oynuyorum arma3 mesela 6100 le fps alamıyorum. Cok gibi de her ayarda aynı fps bütün oyunlarda işlemci değiştiricem i3 4160 almalı mıyım cok performans görür müyüm? Ekran kartım r7 265.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yerinizde olsam i3+ana kart yerine i5 ile geçiş yapardım. Maddi sıkıntınız var ise şuanki paranın üzerine biriktirip beklemek ve i5+ana kart değişimi daha mantıklı olur gibi.

Yerinizde olsam i3+ana kart yerine i5 ile geçiş yapardım. Maddi sıkıntınız var ise şuanki paranın üzerine biriktirip beklemek ve i5+ana kart değişimi daha mantıklı olur gibi.
i3 + anakart yerine i5 aldı diyelim i5 i amd uyumlu anakarta mı takacak ? AMD işlemci kullanıyor arkadaş anakartı AMD uyumlu. alps1905 kardeşim intel almanı öneririm.

Arma oyunu icin i3 ile performans gozle gorulur sekilde artacaktır ama diger oyunlar uygulamalara bakarsak 6300 den i3 e gecmeye degmez. Biraz daha sabredip i5 4460 a gecerseniz cok daha iyi olacaktir. Asus h81 d 2.0 ve ya msi h81 p33 gibi ucuz yollu bir anakart alabilirsiniz i5 4460 icin.

i3 + anakart yerine i5 aldı diyelim i5 i amd uyumlu anakarta mı takacak ? AMD işlemci kullanıyor arkadaş anakartı AMD uyumlu. alps1905 kardeşim intel almanı öneririm.
Bende zaten sadece i5 al AMD uyumlu ana karta tak demedim? i3+anakart alacağına üzerine biraz daha ekleyip i5+anakart al dedim ki değiştirmişken tam değiştirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı