FX 8120 GTX 1050 Ti Sistem Oyun Oynarken Kilitleniyor

Rediph

Hectopat
Yer
İstanbul
Tüm oynadığım oyunlarda belirsiz bir süre zarfında genellikle 30 dk, 1 saat içerisinde bilgisayar kendini kilitliyor ve reset atmak zorunda kalıyorum. Artık sıkıcı bir durum olmaya başladı nasıl çözebilirim?

Sistemim:
AMD FX 8120
MSI GTX 1050 Ti Gaming
Kingston HyperX Fury 240 GB SSD
Gigabyte GA-78LMT
Xigmatek XCP-500W 80+
Corsair XMS3 8GB 1600 MHz RAM

Son düzenleme:
Ekran kartı kaynaklı olabilir mi peki?
Benim R7 250 var biraz bakım yapıyordum, eski ayarlarına döndürüyorum geçiyor.
Oyunun ortasında donup kalıyordu yeniden başlatmak zorunda kalıyordum(sizin tarif ettiğiniz gibi)
Ne yapmam lazım? Kartı alalı çok fazla olmadı bende de R7 240 vardı eskiden.
Öncelikle sıcaklıklara bakmayı deneyin. Atıyorum OCCT ile test yapın 10 dakika sonunda buraya fotoğraf yükleyin ondan sonra devam edelim.
OCCT-20200604-222128-CPUOCCT.png

Son düzenleme:
Tam olarak emin olamıyorum ancak sanki güç kullanımı kısmı biraz sıkıntılı mı yoksa bana mı öyle geliyor. Yanlış bilgilendirme yapmak istemem ama sanki böyle ani dalgalanmalar yapmamalı, stabil olmalı.
OCCT sitesinden ekran görüntüsü:

OCCT.report.clean.png

Tam olarak emin olamıyorum ancak sanki güç kullanımı kısmı biraz sıkıntılı mı yoksa bana mı öyle geliyor. Yanlış bilgilendirme yapmak istemem ama sanki böyle ani dalgalanmalar yapmamalı, stabil olmalı.

Eki Görüntüle 582819
Evet haklısınız öyle. Ne yapmalıyım peki sizce?

Eki Görüntüle 582819
Evet haklısınız öyle. Ne yapmalıyım peki sizce?

Ne yapmam lazım? Kartı alalı çok fazla olmadı bende de R7 240 vardı eskiden.

Eki Görüntüle 582757
Güç bölmesindeki dalgalanma tarafında açıkçası benimde çok bir bilgim yok. Sürekli aynı güçte çalışsa o güçler sabit kalır fakat çok iniş çıkışlı. 8 dakika süren bir test için sıcaklık değerleri aşırı fazla değil. Bundan dolayı kapanacağını zannetmiyorum. Oyunların yüklü olduğu harddisk'e sağlık testi yapabilir misiniz? HD Tune uygulaması bu konuda size yardımcı olabilir.

Güç bölmesindeki dalgalanma tarafında açıkçası benimde çok bir bilgim yok. Sürekli aynı güçte çalışsa o güçler sabit kalır fakat çok iniş çıkışlı. 8 dakika süren bir test için sıcaklık değerleri aşırı fazla değil. Bundan dolayı kapanacağını zannetmiyorum. Oyunların yüklü olduğu harddisk'e sağlık testi yapabilir misiniz? HD Tune uygulaması bu konuda size yardımcı olabilir.
Deneyeceğim, dönüş yaparım.

Geri
Yukarı