FX 8150 ve GA-990-FXA Sistem açılmıyor

BThan19

Hectopat
Herkese merhaba. Klasik sorunlardan biri. Fan dönüyor ışıklar yanıyor monitöre görüntü aktarılmıyor. USB portlarında enerji yok klavye ve fare ışıkları yanmıyor (Çok ilginç telefonumun şarjı yüzde sıfırken bağladığımda açılana kadar şarj ediyor sonra kesiyor elektriği). 2 farklı ekran kartı denedim, BIOS pilini çıkartıp taktım, tüm bileşenleri sök tak yaptım olmadı. 2X RAM’im var tek çalıştırdım, slot değiştirdim yine yok. Elimi anakarta değdirdiğim zaman kuzey köprüsü ve ekran kartı biraz ılık geliyor. Aklıma daha başka bir fikir gelmiyor, başka ne yapılabilir? Ankara’da düzgün teknik servis önerilerinize açığım. Sistem biraz eski.
Anakart: GA-990-FXA-UD3
CPU: FX-8150
Sistemi 2 ay sonra denemek için depodan çıkardım. Soket sök tak. Pilini çıkart tak. Cmos pinleriyle uğraş derken zar zor açtım. Oyun grafik ayarlarını yükseltirken ekrana beyaz pixeller sonra şeritler geldi ardından ruhunu yine teslim etti. Sıkıntı nerede olabilir?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı