FX 8300 için ekran kartı tavsiyesi

1050 Ti öneriyorsunuz da 1050 Ti alana kadar RX 570 alması daha mantıklı. Ayrıca darboğaz yaşamayacaktır. Çok az bir O.C yaptığı taktirde sorunsuz şekilde kullanır o ekran kartını. Benim arkadaşım FX-8350 ile RX 590 kullanıyor en ufak bir sorun dahi yaşamıyor.

1050 Ti öneriyorsunuz da 1050 Ti alana kadar RX 570 alması daha mantıklı. Ayrıca darboğaz yaşamayacaktır. Çok az bir O.C yaptığı taktirde sorunsuz şekilde kullanır o ekran kartını. Benim arkadaşım FX-8350 ile RX 590 kullanıyor en ufak bir sorun dahi yaşamıyor.
Daha önce FX 6300 kullanıyordum güncel oyunlarda darboğaz yaşamıştım bu yüzden FX8300 ile benzer sorunları yaşıcağını düşündüm.

Rx570 fx8300 işlemcisi ile kullanıldığında 1050ti ile arasında malesef belirttiğiniz yüzde 30 luk fark olamayacak. Üstüne psu kalitesiz ise arkadaş sistemini riske atmış olacak. Ayrıca bu kartlar arasında 3 kat enerji tüketimi farkı var. Amdnin yazılım konusundaki eksikliklerinden hiç bahsetmiyorum bile. Zaten arkadaş darboğaz yapmayacak bir kart tavsiyesi istemiş.

Rx570 fx8300 işlemcisi ile kullanıldığında 1050ti ile arasında malesef belirttiğiniz yüzde 30 luk fark olamayacak. Üstüne psu kalitesiz ise arkadaş sistemini riske atmış olacak. Ayrıca bu kartlar arasında 3 kat enerji tüketimi farkı var. Amdnin yazılım konusundaki eksikliklerinden hiç bahsetmiyorum bile. Zaten arkadaş darboğaz yapmayacak bir kart tavsiyesi istemiş.
İleride yeni bir sisteme geçicek olursa kafası rahat olur. Günümüz oyunlarında sıkıntı yaşamak istemiyorum demiş zaten. Indvia eski nesil kartların performansını düşürüyor. Aynı parayı verip düşük bir cihazı neden alsın? hala neden diretiyorsunuz

Günümüz oyunlarında 1050ti gayet oynatıyor. Bu işlemcinin besleyebileceği maksimum ekran kartı 1050ti dir. Siz arkadaşa %30 darboğaz yapacak olan bir kartı öneriyorsunuz. Üstelik arkadaşın güç kaynağı nedir ne değildir belli değil. 1050ti ye 300w psu bile yetiyor. Üstteki arkadaşa rx590 için cevabım ise Fx 8350 asla o kartı dibine kadar kullandırtmaz. Yüzde 25 30 darboğaz olur. Biraz araştırın lütfen. Konuda arkadaş darboğaz yapmayacak bir tavsiye istemiş.

Cevaplar için teşekkür ederim. PSU Zalman'ın 600LE kasasında olan 600W modeli. Bütçe sınırlaması yok. Sadece kullanımı 2-3 sene daha uzatmam gerek. Tavsiye edilen kartların çoğu darboğaz yapacaktır.

Cevaplar için teşekkür ederim. PSU Zalman'ın 600LE kasasında olan 600W modeli. Bütçe sınırlaması yok. Sadece kullanımı 2-3 sene daha uzatmam gerek. Tavsiye edilen kartların çoğu darboğaz yapacaktır.

2 3 sene idare etmesini istiyorsan öncelikle sistemi yenilemen gerekiyor. Tavsiye ettiğimiz kartlar giriş seviye, bunlardan düşük seviye kart alman yararına olmaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı