FX 8300 için ekran kartı tavsiyesi

Rüzgar Atahan

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen / Dansçı
Son düzenleyen: Moderatör:
RAM: 1600 MHz / 16 GB
İşlemci: AMD FX 8300 / 3.3 GHz
Anakart: GA-78LMT-S2PT

Ama ekran kartım yok, PSU sanırım 450 watt olsa gerek, emin değilim.

Ekran kartı önerir misiniz? aklımda bir model var.

Aha bu: Gigabyte Amd Radeon RX 560 4GB OC 128Bit GDDR5 (DX11) PCI-E 3.0 Ekran Kartı GV-RX560 Gaming OC-4G Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

Sizce uygun olur mu? Not: GTA 5 / Chernobylite / Call of Duty Modern Warfare 3
İçin.
Rx 560 la uyumlu çalışacaktır. Rx 560 üstünü de önermem. ( 4ghz e kadar o.c larsaniz, başka ) Ve o oyunlarda o kartla herhangi bir sorun yaşamazsın.

Rx 560 la uyumlu çalışacaktır. Rx 560 üstünü de önermem. ( 4ghz e kadar o.c larsaniz, başka ) Ve o oyunlarda o kartla herhangi bir sorun yaşamazsın.

Neden RX560 üstünü önermiyorsunuz?

RAM: 1600 MHz / 16 GB
İşlemci: AMD FX 8300 / 3.3 GHz
Anakart: GA-78LMT-S2PT

Ama ekran kartım yok, PSU sanırım 450 watt olsa gerek, emin değilim.

Ekran kartı önerir misiniz? aklımda bir model var.

Aha bu: Gigabyte Amd Radeon RX 560 4GB OC 128Bit GDDR5 (DX11) PCI-E 3.0 Ekran Kartı GV-RX560 Gaming OC-4G Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

Sizce uygun olur mu? Not: GTA 5 / Chernobylite / Call of Duty Modern Warfare 3
İçin.

O işlemciye o anakart küfür olmuş hocam :) Ram miktarı iyi eğer bütçeniz 600-700₺ bandında ise ikinci el garantili mining yapılmamış RX 570 yada 580 alabilirsiniz. İşlemci darboğaz yapmaz adam akıllı oyun oynarsın. Ama PSU yeter mi bilemem marka ve model yazmamışsın çünkü.

Neden RX560 üstünü önermiyorsunuz?

O işlemciye o anakart küfür olmuş hocam :) Ram miktarı iyi eğer bütçeniz 600-700₺ bandında ise ikinci el garantili mining yapılmamış RX 570 yada 580 alabilirsiniz. İşlemci darboğaz yapmaz adam akıllı oyun oynarsın. Ama PSU yeter mi bilemem marka ve model yazmamışsın çünkü.
O.c yaparsa başka yazmıştım zaten :) işlemciye 4.5 ghz o.c yaparak rx 590 kullananlar bile var

Stock halde kötü oluyor yav. 3.7 ye çekince daha iyi. Stock halde low ayarlarda oynayinca darbogaz yapiyor

Bende FX-8300 kullanıcısıyım 2-3 ay içinde RX 570 yada 580 alacağım ama eğer alacağım zaman dolar kuruna göre belki RX 590 da alabilirim RX 570 için stok hız bile yeterli bana göre ama RX 580 yada 590 için ufak bir overclock ile rahat rahat kullanılır bence.

Cevpalar için teşekkürler :) psu öğrenince ayrıdan bir konu açarım detaylı bir öneri isterim alacağım gün yaklaşınca kasayı açıp bakarım nedir ne değildir ona göre önerileride göz önüne alıp bir şeyler düşünürüm :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı