FX 8300 R9 270X sistem için Windows 10 versiyon önerisi

ReviOS Türkçe yapabiliyorsunuz.

Hocam dediğim gibi Custom ISO ile format atmak istemiyorum neredeyse çoğunu denedim sıfırdan format atarak hiç fark yok tamamen vakit kaybı. 1 hafta bu sürümleri teker teker kurup test etmekle geçirdim. 1903 kafama yattı biraz daha 1909 da önerenler var ama 1903'ü denemek istiyorum. Sizce Windows Update yapayım mı stabilite bozulur mu yani sorunsuz çalışıyorsa güncelleme ile bozulur mu? Uğraşmak istemiyorum çünkü uzun süre format atmadan kullanmak istiyorum.

Hocam dediğim gibi Custom ISO ile format atmak istemiyorum neredeyse çoğunu denedim sıfırdan format atarak hiç fark yok tamamen vakit kaybı. 1 hafta bu sürümleri teker teker kurup test etmekle geçirdim. 1903 kafama yattı biraz daha 1909 da önerenler var ama 1903'ü denemek istiyorum. Sizce Windows Update yapayım mı stabilite bozulur mu yani sorunsuz çalışıyorsa güncelleme ile bozulur mu? Uğraşmak istemiyorum çünkü uzun süre format atmadan kullanmak istiyorum.

2016 Windows 10 kur. @liveforspeed kullaniyordu.

Kurulur kurulmasına da ekran kartı bildiğim kadarıyla 2021-2022 lere kadar güncelleme aldı, 1607(Yani 2016 Ltsb'nin numarası oluyor) sürümü iki yıldır falan sürücü desteği almıyor sanırım. 2019 Ltsc'ye bakmak lazım. Ya da 1607'nin desteklediği son sürüm bulunur kurulur yeni sürüm şartı yoksa.

Kurulur kurulmasına da ekran kartı bildiğim kadarıyla 2021-2022'lere kadar güncelleme aldı, 1607(yani 2016 LTSB'nin numarası oluyor) sürümü iki yıldır falan sürücü desteği almıyor sanırım. 2019 LTSC'ye bakmak lazım. Ya da 1607'nin desteklediği son sürüm bulunur kurulur yeni sürüm şartı yoksa.

Bende R7 240 guncellenmiyordu o surumde o yuzden ReviOS gectim...

Kurulur kurulmasına da ekran kartı bildiğim kadarıyla 2021-2022'lere kadar güncelleme aldı, 1607(yani 2016 LTSB'nin numarası oluyor) sürümü iki yıldır falan sürücü desteği almıyor sanırım. 2019 LTSC'ye bakmak lazım. Ya da 1607'nin desteklediği son sürüm bulunur kurulur yeni sürüm şartı yoksa.

Onu biliyorum en sevdiğim sürüm hatta ama sürücüyü sadece Aygıt Yöneticisi'nden gösterirsem kuruyor fakat Radeon falan kurulmadığı için haliyle renk ayarlarını falan yapamıyorum maalesef. O sıkıntı olmasa aslında kullanırım da.

Bende R7 240 guncellenmiyordu o surumde o yuzden ReviOS gectim...

1903'ü denemek istiyorum bir bakayım buna. Güncelleme yapayım mı sizce formattan sonra Windows Update üzerinden? Yoksa komple kapatıp mı kullanayım?

Onu biliyorum en sevdiğim sürüm hatta ama sürücüyü sadece Aygıt Yöneticisi'nden gösterirsem kuruyor fakat Radeon falan kurulmadığı için haliyle renk ayarlarını falan yapamıyorum maalesef. O sıkıntı olmasa aslında kullanırım da.

1903'ü denemek istiyorum bir bakayım buna. Güncelleme yapayım mı sizce formattan sonra Windows Update üzerinden? Yoksa komple kapatıp mı kullanayım?

Update'yi hizmetlerden kapat.

Update'yi hizmetlerden kapat.

Ben de ki ISO'nun Build sürümü 18362.1256 bu şekilde. Uupdump'dan indirmiştim güncelleme entegre edip. 1 ay falan oldu indireli hatta. Sanırım en günceli bu. Tabii yine 3-5 tane güncelleme çıkar kurar orası ayrı da. Bunu kurup kapatayım o zaman güncellemeleri.

Senin kart 2013 çıkışlı, 2016 Ltsb'ye kurulmaktan sorun yaşanmaması lazım ama eski uyumlu sürümlerden bulmak lazım. Gene de son görüntü sürücüsünü kurabildiysen güzel olmuş.

Senin kart 2013 çıkışlı, 2016 LTSB'ye kurulmaktan sorun yaşanmaması lazım ama eski uyumlu sürümlerden bulmak lazım. Gene de son görüntü sürücüsünü kurabildiysen güzel olmuş.

Eski sürücüler kuruluyor ama bu sefer de performans sorunu falan olabilir bilmiyorum pek denemedim ama güncel sürücü ile eski sürücü arasında az da olsa FPS farkı olabilir bu yüzden güncel sürümleri sadece Aygıt Yöneticisi'nden kurabiliyorum. Renk ayarı falan önemli benim için bu yüzden Radeon yazılımı olmalı. Benim kartın en güncel sürücüsü Windows 10 1809 ve üstünde yükleniyor sadece.

Geri
Yukarı