FX 8300 - RX6400 Darboğaz yapar mı?

awera

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. İşlemcim AMD FX-8300 geçen haftaya kadar GTX 760 kullanıyordum arıza yaptı sisteme RX 6400 almayı düşünüyorum fakat işlemcim yüzünden darboğaz sorunu yaşamaktan korkuyorum. Sizce sorun yaşar mıyım? Oynadığım oyunlar genelde Valorant ve LoL. Artı olarak bu ekran kartına uygun işlemci olarak ne önerirsiniz? Anakart tarafında da sanırsam PCI-e 4.0 destekli anakartlarla tam performans veriyormuş hangi anakart işimi görebilir ileride değiştirecek olduğumda?

Darboğazın kralını yaşarsınız maalesef. 2011 model ve tek çekirdek performansı berbat bir işlemciden bahsediyoruz.

Bu darboğaz problemi yüzünden oyunlarda GTX 760 ile aldığım performanstan daha fazlasını alamaz mıyım? Bir de hangi işlemciyi almalıyım RX 6400 yanında onu da bilemedim açıkçası.

Bu darboğaz problemi yüzünden oyunlarda GTX 760 ile aldığım performanstan daha fazlasını alamaz mıyım? Bir de hangi işlemciyi almalıyım RX 6400 yanında onu da bilemedim açıkçası.
760 da eski bir kart illa ki performans artışı olur. RX 6400 için alınacak işlemci de bütçeye göre değişir ama orta seviye bir işlemci ile o kartı %100 kullanabilirsiniz.

760 da eski bir kart illaki performans artışı olur. RX 6400 için alınacak işlemci de bütçeye göre değişir ama orta seviye bir işlemci ile o kartı %100 kullanabilirsiniz.

Hocam bir de benim anakartım PCI-e 2.0 destekliyor bayağı bir sorun yapacak gibi bu sisteme bu kartı alırsam..

Geri
Yukarı