Çözüldü FX-8300 sistemde Mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

231981

Kilopat
Makaleler
1
RAM
G.Skill RipjawsX 2x4 8GB 1600 MHz CL9
SSD veya HDD modeli
Kingston V300
Ekran kartı
Asus R9 270X
Anakart
Gigabyte 990XA - UD3
İşlemci
AMD FX-8300
Son 3-4 gündür mavi ekran sorunlarıyla uğraşıyorum minidump dosyasını bırakıyorum yardımcı olur musunuz lütfen sıkıldım artık hata almaktan. En son verdiği mavi ekran da dıttttt diye ses çıkararak reset attı bu arada. RAM sorunu mu başka bir şey mi bilmiyorum. Bir de anlam veremediğim şekilde CL9 RAM'lerim BIOS'ta CL11 olarak çalışıyor gözüküyor. Zamanlamaları 9-9-9-24 olacağı yerde 11-11-11 olarak gösteriyor.

Minidump
@KojiroHyuga04

Son düzenleme:
Çözüm
Hayır. Görsem gizli tutmam illaki söylerim, bu benim vazifem.

Yine mavi ekran alırsam atarım o zaman dosyaları. Şu an yine bir sorun gözükmüyor. Dediğim gibi emülatör falan da kurulu değildi Windows 7 kullanırken o zaman da veriyordu mavi ekranı. Teşekkür ederim yardımların için. Bir şey olursa etiketlerim sizi.
@KojiroHyuga04 hocam az önce elim kasaya çarptı o an mavi ekran verdi yine bakar mısın?

Arkadaşlar problemi çözdüm benim gibi bu tarz mavi ekran alanlar için de yardımcı olması amacıyla yazıyorum. Özellikle kule tipi soğutucu kullanıyorsanız mutlaka deneyin sizde. Sürekli mavi ekran hatası alıyorum ve her seferin de 8 GB RAM'im kullanılabilir miktar 3.98 GB sorunu da oluyordu. Yani hem mavi ekran hem de RAM sorunu. Çözümü de şu. Soğutucumun 4 adet vidasını da 2 tur olacak şekilde çevirdim yani vidaları 2 tur gevşettim çok sıkıydı sanırım şu an hiçbir sorun kalmadı. Forumlarda bu şekilde bu tarz sorunları çözen bir sürü insan var. Umarım yardımcı olur sıkıntı yaşayanlara.

@Enes3078
Storport çökertmiş.

Aslında hata sebebi de AMD SATA kontrolcü sürücüsü olarak görünüyor.
Ama diskle de alakalı uyarı yok değil.

Önce SATA kontrolcü sürücüsünü güncelleyelim.
1.3.1.0154 sürümünü indirip kurun.

Hocam benim anakartım rev 3.0 olan modeli sizin verdiğiniz linkte 1.0 olanı için olan sürücüler var bir sorun olur mu? Bir de o dediğiniz sürücüyü aygıt yöneticisinden inf dosyasını göstererek mi kuracağım?

Hepsine mümkünse.

HD Tune ile "quick scan" kapalı şekilde tüm disklere yapmanız gerekli.

Az önce SSD'me yapmıştım hepsi yeşil çıktı diğer ikisine yapayım sonucu paylaşırım sizinle.
Hepsine mümkünse.

HD Tune ile "quick scan" kapalı şekilde tüm disklere yapmanız gerekli.
Testlerin sonucu da buraya atın.

HD sentinel ile de sağlık kısımlarını atın.

Şu ana kadar sorun yoktu ama yine mavi ekran verdi. Bakar mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı