FX-8300 ve GTX 770 Sistemde Isınma Sorunu

OAGCA44

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle hepiniz selamlar... Yaklaşık 4 gün önce bir pc topladım:
  • AMD fx8300
  • msi Gtx 770
  • msi'ın 970A-G43 Amd 970 anakartını
  • Cooler Master Hyper 103 soğutma
Termal macunu falan sürmeme rağmen pc başladıgı anda 47 derecede başlıyor. Bu gün yaklaşık 1 saat 15 dakikalık bi stabilite testine soktum.
Stress Cpu Gpu Ram bunlar acıktı ve sonuç olarak 58-60 gibi bir ısı gördüm. Kasayı açıp anakartı ellediğimde çok ısınmıştı. Benim bu ısınma sorunumun sebebi ve çözümü neler olabilir anlayan arkadaşlar yazarsa sevinirim.

@Recep Baltaş Recep Abi yardımının baya bir faydası dokunur teşekkürler şimdiden :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğrudan 47 derece ile başlaması imkansız. Biraz sonra boşta o ısıya geliyordur. Sıfır açılan bir PC oda sıcaklığı ne ise onda çalışmaya başlar.

Her halükarda 47 derece de, stres testi sonrasında gelen 60 derece de gayet normal sıcaklıklar. PC bileşenleri ısınır. Bundan doğal bir şey yok. 80 derece deseydiniz bir sorun var derdim ama şu an için gayet normal. Bu ısılar oyunlarda vs hiçbir sorun teşkil etmemeli.

Öncelikle iyi akşamlar..
  • AMD fx8300
  • msi Gtx 770
  • msi'ın 970A-G43 Amd 970 anakartını
  • Cooler Master Hyper 103 soğutma
  • 700 watt psu (belirtmemde fayda olabilir)
Sistemim boşta 47 derece stress testi sonucunda 60 derece olduğunu söylemiştin. Sistemin yük altındaki derecesinin iyi olduğunu ve her halükarda herhangi bir oyunda veya başka bir işlemde sorun çıkarmayacağını söylemiştin. Bugün test amaçlı yarım saate yakın Serious Sam 3 BFE oynadım ve sistem aniden kendini kapatıp açtı. Sorun ısınmış olmasından mı kaynaklı bilmiyorum fakat konu hakkında kapsamlı bilgim olmadığı için tekrardan sormak zorunda kaldım cevaplarsan tekrardan çok memnun olurum abi.

@Recep Baltaş Linkte belirttiğim konuya müdahale edemediğim için farklı bir hesaptan giriş yapmak zorunda kaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence hava dolaşımında sıkıntı var. O soğutucunun amd anakart montajı yukarı doğru. Eğer kasanın tepe fanları yoksa soğutucunun üflediği sıcak hava zamanla kasanın içine yayılıyor. Soğutucunun olduğu bölgeye dokunursan hissedebilirsin sıcaklığı. Benim başıma geldi. Parçaları uzay montaj yaparsan görürsün farkı.

Kasa ve işlemci soğutucumu değiştirmeye karar verdim.Kasa GIGABYTE IF-223 ufak bi kasa dolayısıyla çok ısındığını ve sorunların bundan kaynaklı olduğunu düşünerek işlemci soğutucuyla beraber değiştireceğim.Sizce doğru bir çözüm yolunda mıyım ? @Recep Baltaş

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı