FX-8300 ve R9 380 4GB Darboğaz yapar mı ?

Peki sizi zorlamadım zaten. İleride işlemci yetersiz kalırsa yaparsınız.
Bu biraz idare etsin FX 9590 ve ona uygun bir anakart alırım.

Hayır gerekli değil. Aldığınız gibi kullanabilirsiniz. OC yapmak isterseniz de yapabilirsiniz. Ancak darboğaz olmadığı için işlemciye OC yapsanız da oyun performansı artmayacaktır.
Yalnız Sapphire R9 380 modeli fazladan 35 watt güç tüketiyor yinede yeterli olacakmı ?

İntel sistem'de toplaya bilirsin mesela Örnek i5 4460 3.20 GHz veya İ3 4160 3.60 GHz işlemci alırsın R9 380 4GB rahat rahat kullanırsın ayrıca uzun ömürlü olur. Ve ben herzaman İntel öneririm.

Merak ettiğim 225 watt güç tüketen bir kartın elimdeki güç kaynağının yeterli olup olmayacağı.

Yeterli olur. Ancak Sapphire almayın.
Ben incelemesini izledim gta 5 very high 60fps'nin altına inmeden bu yaz sıcağında 70 derece sıcaklık oluşuyor maximum. Nitro serisinin iyi olduğunu düşünüyorum. (Bahsettiğim kart ; Sapphire R9 380 nitro dual-x 4gb)

Dual-X modelleri zaten sesli ve sıcak çalışan modeller. Üstüne bir de saat hızları arttırılmış. Sapphire önermiyorum.
İncelemede inanılmaz derecede sessiz olduğu söyleniyor istersen link atabilirim , ne kadar doğru bilemem ama diğer forumlarda incelenen ürünlerin linkini atmak :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı