FX 8320 çok ısınıyor

Aloe Vera

Hectopat
Makaleler
1
AMD FX 8320 işlemcim YouTube'da sıradan bir video izlerken 29-32 derece arası takılıyor ama mouse'u birazcık oynatınca bir anda 40 derecelere çıkıyor. Normal mi?

Stok fanla kullanılıyor.

Sıcaklıklara hangi programla baktınız?

Ben 4300'e Aerocool likai 240 sıvı soğutma ile kullanmıştım bir süre. Güzelde bir OC yapmıştım:D
Sonra R5 2600 aldım şimdi gayet memnunum, sende bir sıvı soğutma alıp ileriye dönük rahatlayabilirsin. Gerçi ben 310 TL'ye almıştım şimdi muadilleri olmuş 800 civarı.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI afterburnerʼdan bakıyorum.

Hatırladığım kadarıyla bende kendi bilgisayarımda böyle bir şey görmüştüm. Fareyi hareket ettirince CPU kullanımı artıyor ve 40tan 50 dereceye çıkıyordu. Sizde de böyle bir şey olabilir. Zaten 40 derece yüksek bir sıcaklık değil. Daha fazla artmıyorsa sorun olmaz.

Hatırladığım kadarıyla bende kendi bilgisayarımda böyle bir şey görmüştüm. Fareyi hareket ettirince CPU kullanımı artıyor ve 40tan 50 dereceye çıkıyordu. Sizde de böyle bir şey olabilir. Zaten 40 derece yüksek bir sıcaklık değil. Daha fazla artmıyorsa sorun olmaz.

Maksimum 45 olmuş, minimum 15 olmuş. Peki neden artıyor olabilir? Nasıl çözebilirim?
Ben 4300'e Aerocool likai 240 sıvı soğutma ile kullanmıştım bir süre. Güzelde bir OC yapmıştım:D
Sonra R5 2600 aldım şimdi gayet memnunum, sende bir sıvı soğutma alıp ileriye dönük rahatlayabilirsin. Gerçi ben 310 TL'ye almıştım şimdi muadilleri olmuş 800 civarı.

Hocam sıvı soğutma biraz pahalı. Başka şekilde yapamaz mıyız?

Hocam normal değerler fakat, Mouse'yi oynattığım zaman neden yükseliyor?
Arka planda çalışan uygulamalardan dolayı olabilir. Video izlerken tepkisiz kaldığı için düşük güce alıyordur gibi de düşünebiliriz. Dilerseniz virüs taraması yapın ve mouse için kullandığınız bir yazılım varsa onu kaldırıp değerleri tekrar kontrol edin. Ultra bir değişim olmadığı sürece herhangi bir sorun teşkil etmiyor.

Arka planda çalışan uygulamalardan dolayı olabilir. Video izlerken tepkisiz kaldığı için düşük güce alıyordur gibi de düşünebiliriz. Dilerseniz virüs taraması yapın ve mouse için kullandığınız bir yazılım varsa onu kaldırıp değerleri tekrar kontrol edin. Ultra bir değişim olmadığı sürece herhangi bir sorun teşkil etmiyor.

Hocam bilgisayarı 2 gün önce formatlayıp, temiz kurulum yaptım. Sonra da sadece: MSI Afterburner, Steam, Valorant, CS:GO yükledim. Virüs olacağının düşünmüyorum. CPU kullanımı, %6 ile %25 arası. Sadece Opera GX kullanıyor. Dilerseniz görev yöneticisinin ekran görüntüsünü atayım.
Macro vb. yazılım kullanmıyorum, Mouse'nin yazılımı da yüklü değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı