FX 8320 sistem toplama

selindemircan

Hectopat
Daha fazla  
image.png

Merhaba arkadaşlar. Samimi olarak söylemem gerekirse bu konuda hiçbir bilgim yok ve bilen arkadaşların yardımına ihtiyacım var. Laptoptan artık illallah ettiğim için masaüstü PC toplamaya karar verdim. 2500-3000 lira arası bütçem var monitor, klavye, fare hariç.

Aşağıdaki gibi amatör bi şey yaptım ama hangi parça hatalı ya da eksik verim alır mıyım? Soğutucu, fan işe yarar mı? Kasa iyi mi, anakart modeli doğru mu, bu konularda vakit ayırıp bilgilendirirseniz beni müteşekkir kalırım. İyi günler herkese.

Şu an mobilde olduğum için sistem toplama yapamayacağım ancak sadece kasa için 3000 tl bütçe varsa kesinlikle Intel toplamanızı öneririm. Eğer daha uzun ömürlü olsun ileride upgrade imkanı olsun diyorsanız, ekran kartından kısıp güzel bir skylake sistem toplanabilirsiniz.

İşlemci i5 6500, anakart B150 Gaming M3, ekran kartı Sapphire Nitro R9 380X 4 GB, kasa Zalman Z3 Plus 600W, RAM Kingston HyperX Fury 2133 MHZ tek modül RAM, sabit disk WD 1 TB Blue 7200 RPM. Alacağın sistem bu olmalı. Parçaları Sinerji Bilgisayar'dan sipariş edersen daha ucuza gelir. Sinerji'de montaj yapıyorlar, biraz ücret alıyorlar ama güzel montaj yapıyorlar.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı