FX 8320 Sistem

direnpc

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Sistem toplama düşüncesindeyim. Nova bilgisayarda NOVA AMD FX-8320 Oyun Bilgisayarı, Fiyat: 3.064 TL bu kasayı gördüm. Fiyatına göre uygun. Dolar da düşecek gibi değil. Alasım geldi lakin 8320 8350 arasında kaldım. RAM 8 gb yeter mi? 16'ya mı yükseltmeliyim? Ekran kartı asus r9 380x'le ilgili bilgi verebilir misiniz ? Kısacası almaya değer mi fiyat performans açısından? Düşünceleriniz benim için çok önemli. Şimdiden teşekkürler.

1000 Dolar bütçe ile bir çok seçenek olur. Acele etmeyin bence. Farlı öneriler gelecektir. Bu arada iki FX işlemci arasındaki tek fark stok frekans hızı.

AMD özellikle son modellerinde çok kötü bir tablo çizdi, artık yeni 6. Nesil Skylake işlemciler çıkmışken paranızı o sistemle çöpe atmayın. Buyrun bir sistem:
AnakartMSI B150M PRO-VDH
İşlemciIntel Core i5-6400
Ekran KartıMSI R9 380 GAMING 2G
Bellek8GB HyperX FURY Black Kit DDR4 2666MHz CL15
DepolamaSeagate 3.5″ 1TB Barracuda 7200 RPM
KasaZalman Z3 Plus 600le
Güç KaynağıKasaya dahil 600W
MonitörASUS 21.5″ VS229NA
Fiyat2.921 TL
[TBODY] [/TBODY]

Alternatif.
teknobiyotik.com
upload_2016-1-21_11-18-31.png

Son düzenleme:
arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler tavsiyeleriniz güzel fikrim değişti böyle bir sitem toplamayı planladım aşağı yukarı 4000-4500 arası tutuyor herkes intel önermiş teşekkürler fakat intel gerçek anlamda pahalı bir işlemci işlemci olarak 8320-e işlemcide alabilirim düşük tüketimi var fikirlerinizi bekliyorum sistem hakkında
Ekran Görüntüsü (24).png

Bence FX serisi işlemci satın alma şuan için ya skylake satın almalısın ya da hemen almayacaksan ZEN mimarili işlemciler çıkacak onları bekleyebilirsin.

Son düzenleme:
@direnpc Bu bütçeye bu sistemi sakın almayın!
Amd işlemcide grogi durumda ne fiyatta ne performansta ne sorunsuzlukta ne devamlılıkta elle tutar bir yanı yok malesef. Ben fanboy falan değilim gerçi, intel, asus, msi don çıkarsın alır giyerim orası ayrı ama gerçekleri de gizlemek olmaz. Alacağın her amd işlemci an itibariyle ölü sokete yatırım olacak. Eskiden f/p derdik ama artık fiyat performans konusunda da intele ezilmiş durumda 8350, 8320, 6300 yerine intelde aşağı yukarı aynı fiyatta çeşit çeşit işlemci var geniş ürün yelpazesine sahip, tek çekirdek performansı, dahili GPU vs. saymakla bitmiyor avantajları.
Fanboyluk yapma amacım yok zira amd olmazsa nvidia ve intel milletin anasını ağlatır ama yapacak bişey yok gerçekleri söylememiz lazım. Piyasada, işlemci piyasasında gerçekten çok geride kaldı. Amd taraftarı bir sürü tanıdğım var onlar bile artık intel işlemcilere kayıyorlar.

fikirlerniz için teşekkürler galiba böyle giderse skylake toplayacağım ama intel harbi fiyatları uçurmakta 8350 ayarında ekonomik bir işlemci önerirseniz minettar kalırım bide skylake için anakart önerirseniz ucuz ve perofrmanslı 500 tl yi geçmeyecek bir anakart iyi olur 6700 k nın fiyatı 1300 4790k desen oda aynı sizce biraz beklemelimiyim dolar düşermi 2.50 falan

zen mimarili işlemciler amd cephesinde mi çıkacak ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı