FX-8320 ve R9 280 kaç Watt PSU alınmalıdır?

• Konuyu başlatan 21584
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 4B
Özür dilerim konuyla ilgisi yok ama mesela bizim cafede 250w power var sistem çalışıyor yani açıyor buna 450w taksak ne değişiyor daha iyi mi çalışıyor yanıtlarsanız sevinirim bide yetersiz power ısınma olurmu :)

Yükte 450 watt civarı kullanımı var o sistemin fakat 750 watt ileriye dönük iyi bence. 740 watt veriyor 12. kanalından, aynı ekran kartından ikinciyi takınca bile 700 watt oluyor. % 82- 88 verimliliği olması böyle çok güç çeken sistemde gerekli bence. Tek eksiği modüler olmaması, küçük kasa kullanılmayacaksa o da sorun olmaz.
Ekran kartı dışındaki bileşenler PSU seçimini fazla etkilemiyor aslında. FX 8320+diğer bileşenler 225 watt civarı kullanır en fazla. 300 watt üstü ekran kartı takılmayacaksa ya da çift ekran kartı kullanılmayacaksa 650 watt ileriye dönük yeterli olur.

Güç kaynakları kullanıldıkça verdikleri güç azalıyor diye duydum. Bunun için biraz fazla watt gereği hissettim. Sizce 750 Watt alırsam paramı israf etmiş olur muyum ?

Ben de duydum onu. Çok büyük fark yaratacağını düşünmüyorum ama bu konuda kesin bir şey söyleyemem. Bütçeniz varsa linkini verdiğiniz PSU güzel. İsraf olmaz, çoğu kişi israf olmasın diye tam yetecek PSU alıp sonra değiştirmek zorunda kalıyor ya da yeni bileşen eklerken rahat olamayıp PSU yeter mi bir de onu düşünüyor. Bütçeniz varsa alın çünkü en fazla tasarruf edeceğiniz miktar 50 TL ve 650 watt PSU fiyatı da 200 Liradan az değil, arada 50 Lira var.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı