FX 8320 ve R9 280X Sistem Toplama

HadronX

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar...
Benim bir kaç sorum olacak. Öncelikle ben 4-5 yıl önce şöyle bir sistem almıştım:
  • İntel Core 2 Duo E 4200 işlemci,
  • Amd Rodeon HD 4870 ekran kartı,
  • 2 gb ram,
  • Asüs p5kpl-am se anakart,
  • 500 gb HDD,
Bu sistem beni baya idare etti. Ama malum yeni oyunlar daha yüksek bir sistem istiyor.
Ben de yeni bir bilgisayar toplama kararı almıştım. Şöyle bir bilgisayar almayı
düşünüyordum:
  • AMD FX-8320 Eight-Core,
  • Powercolor Amd Radeon R9 280X,
  • Bellek: (Kingston 4 GB Ddr3 1600 Mhz)x2,
  • ASUS M5A97 R2.0,
  • 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk, (belki birde SSD)
Almak istediğim bilgisayarın özellikleri bunlar. Fakat bana biri şöyle bir fikir verdi: "Mevcut sistemin oyunları son ayarlarda (1920x1024, Ultra Hight) oynaması için sadece ekran kartını ve ramini yenilemen yeterli.
Gereksiz masraf yapmana gerek yok." Ve sorularım şöyle:

1. Söylediklerinde doğruluk payı var mı? Gerçekten oyunlar için işlemci ve anakartımı yenilememe gerek yok mu? Parasal yönden fazla bir sıkıntım yok. Ayrıca, kaliteli bir masaüstü bilgisayarımın olması işimi görür. Ama gereksiz masraf yapmak da istemiyorum.
  2. Eğer işlemci ve anakartımı yenilememi tavsiye ediyorsanız, topladığım sistem nasıl? Önerileriniz var mı?
  3. Bu sisteme 650 W'lık güç kaynağı yeter mi?
  4. SSD almamı tavsiye eder misiniz?
Sorularım bunlar. Cevaplarsanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni bir sistem alabiliyorsanız yenisi daha performanslı olacaktır. Topladığınız sistem iyi. Bellekleri 1866 MHz Cl9 alın. VS 650 yeterli olacaktır. SSD sonra da alabilirsiniz.

Doğruluk payı yok.
O işlemci ve anakart seni götürmiyecektir. Zaten anakart'ın Ddr2 ram yuvalı ve max 4 Gb destekliyor, işlemcin'de eski.
Yeni sistem topla ve maddi durumun varsa kesinlikle SSD almalısın.
Asıl elindeki bilgisayar'a masraf yaparsan boşuna masraf yaparsın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı