FX-8350 oyun performansı

cyber38

Hectopat
Merhabalar, iyi forumlar. Arkadaşlar bilgisayar toplayacağım. 2500 - 2600 TL bütçem var. Bir sistem topladım ben. Sizlere sunmak istiyorum. Uzun süredir üstüne oynamalar yaptım. Son hali bu. Lütfen yorumlarınızı eksik etmeyin.

Dediğim gibi son hali Vatan Bilgisayar'da haftasonu indirimi ile birlikte 2489 Lira oluyor, yanlış bilmiyorsam. Yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.
Not: Uzun süre hemen hemen her oyunu en üst grafiklerde oynayabileceğim bir bilgisayar olması gerekiyor.

Hard Disk seçimi yanlış olmuş, Western Digital yeşil serisini genelde ikinci depolama birimi olarak öneriyor çünkü yüksek performans ortaya koyan bir ürün değil. Bence 1 TB WD Blue alıp ortan arta kalan parayla da RAM'lerinizi 1866 MHZ alabilirsiniz, böyle çok daha iyi olur.

RAM seçimi yanlış, işlemci abartı, ekran kartı sisteme göre sönük kalıyor, 2 TB HDD çok para.

Kötü bir sistem.

Yani oyun performansı bakımından FX 6300, FX 8350 den daha iyi diyorsunuz?
Hayır. Oyunda bu fark anlaşılacak kadar yok. FX 6300 alıp daha iyi bir ekran kartı oyundan daha fazla fps almanı sağlar.
Oyunlarda asıl etken ekran kartıdır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ederim arkadaşlar. Sistemin bazı özelliklerini düşürdüm. İşlemciyi Fx-6300 yaptım, RAM'i 1866Mhz yaptım. Yine aynı 2x4GB. HDD'i Seagate 2 TB Barracuda 7200 rpm yaptım. Anakart aynı. Ekran kartını GTX 670 yaptım. Kasa ve monitör de aynı. Şimdi nasıl oldu?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı