FX 8350 Sisteme Soğutucu Önerisi

Cynde1907

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Bilgisayardan neredeyse hiç anlamayan birisi sayılırım. İyi anladığını düşündüğüm bir arkadaşımdan yardım istedim ve uzun süredir bütçesini biriktirdiğim bir bilgisayar aldık.

Bilgisayar parçaları şu şekilde ;
AMD FX X8 8350 Soket AM3+ 4GHz 16MB Önbellek 125W 32nm İşlemci

Asus GTX960 ROG STRIX OC EDITION GDDR5 4GB 128Bit DX12 Nvidia Ekran Kartı

ASUS M5A97 EVO R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.) Anakart

Crucial 240 GB (MICRON) BX200 2.5" SATA SSD 2x8 GB Balistix Ram tam olarak hz hatırlamıyorum iş yerindeyim çünkü.

Ve aynı şekilde tam olarak bilmediğim 2TB Hard disk aldı.

Hem bilgisayar hakkında yorum yaparsanız sevinirim.
Hem de nasıl bir soğutucu alacağımı bilemiyorum. Çok kabarık bir bütçem yok 100 250 arası falan vermeyi düşünüyorum. Fakat o kadar vermene gerek yok şunu al derseniz tavsiyelerinize uyarım.

Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ediyorum. Lütfen en iyi tavsiyelerde bulunun çünkü hiç anlamıyorum tüm işlerden 1 senedir biriktirdiğim paramı bastım bilgisayara.

Saygılarımla...

Hayırlı olsun. Keşke bize danışsaydınız bu konu hakkında fazla yorum yapmak istemiyorum. Daha iyi seçimler yapılabilirdi. Ancak olan ve ölene çare yok. Boşa yorum yapmayalım.
Soğutucu olarak size tavsiyem Hyper 212 Evo almanız olur. Amazondan çok uygun bir fiyata @Mehmet Emre BOŞÇA tarafından bana getirtilmişti. Türkiyede 190-200 Lira. Neredeyse yarı fiyatına bile getirtebilir. Zaten bayağı bir açılmışsınız en azından buradan kar edin. Düşünürseniz kendisiyle iletişime geçin.

Akasa Venom Voodoo model hava soğutucuyu ben de gönül rahatlığı ile öneririm. Kendim de Fx 8350 model işlemci üzerinde kullanıyorum ve ısı değerleri yük altında önemsenmeyecek derecelerde dolanıyor. Hakkını veren bir soğutucu. Fakat RAM modelini de yazarsan iyi olur çünkü soğutucu büyük ve hacimli, düşük profil bellek modülleri ile uyum sağlıyor, yüksek profilli soğutucusu olan bellekler açısından slot kapama problemi yaşanabilir.

Akasa Venom Voodoo model hava soğutucuyu ben de gönül rahatlığı ile öneririm. Kendim de Fx 8350 model işlemci üzerinde kullanıyorum ve ısı değerleri yük altında önemsenmeyecek derecelerde dolanıyor. Hakkını veren bir soğutucu. Fakat RAM modelini de yazarsan iyi olur çünkü soğutucu büyük ve hacimli, düşük profil bellek modülleri ile uyum sağlıyor, yüksek profilli soğutucusu olan bellekler açısından slot kapama problemi yaşanabilir.
Hala desteklerinizi bekliyorum. Vodoo ve Hyper içinde bir karşılaştırma yapabilirsiniz. Birde sıvı soğutucu muhabbetini konuştuk bugün sıvı soğutucu daha iyi tabiki ama o kadar açılmana gerek yok diyenler oldu. Bu arada RAM adını tam olarak eve geçince paylaşacağım. Kutusunda tam ne olduğu yazıyordur.

Crucial Balisstix16GB KIT DDR3 1600MHz marka buydu ama şimdi hatırladım 2x8 gb.

Bellekler düşük profil, Akasa model soğutucu ile slot kapatma sorunu yaşamazsın. Fakat montajı biraz zahmetli olabilir. Sıvı soğutucu mümkünse alabilirsin fakat hava soğutma işini gayet iyi görür. Hyper kıyaslamasını kullanmadığım için yapamayacağım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı