FX 8350 sisteme yükseltme vs R5 3600 sistem alma

Voltaj veriyor muydunuz? Stok halde darboğaz yapar tabii bu işlemciler 🙂. Dediğim gibi overclock u araştırıp overclocklu kullanabilirsiniz bence veya 2K monitöre geçiş yapabilirsiniz. Şahsen DDR5'e geçeceğim 2 3 yıl sonra DDR4'e girmeyeceğim hiç. Tabii size kalmış DDR4 sistemler de güzel ve performanslı bütçeniz varsa şu an öyle de yapabilirsiniz.
Bütçem var evet en başta açıkladığım gibi yapmayı düşünüyorum. Overclock fazla fark etmiyor bence. Daha evvel 4,6 GHz denedim voltaj da verdim ama birkaç fps artış sağladı sadece çünkü tek çekirdek performansım malesef vasat. World of tanks gibi basit bir oyunda bile drop yiyip duruyorum. PUBG gibi oyunlar nerdeyse oynanmıyor.

İşlemci frekansı zaten çok FPS artışı sağlamıyor darboğaz ve drop gibi sorunlara etki ediyor daha çok. Wot bende oynuyordum bir aralar 2K'da Ultra ayarlarda 150FPS alıyordum sonra anakartı bozdum tabii 😄. O zaman dediğiniz gibi yapın hayırlı olsun şimdiden yeni sisteminiz.

İşlemci frekansı zaten çok FPS artışı sağlamıyor darboğaz ve drop gibi sorunlara etki ediyor daha çok. Wot bende oynuyordum bir aralar 2K'da Ultra ayarlarda 150FPS alıyordum sonra anakartı bozdum tabii 😄. O zaman dediğiniz gibi yapın hayırlı olsun şimdiden yeni sisteminiz.
Çok teşekkür ederim sağolun :)
Bunda karar kıldım sizce nasıl? Başlığına aldanmayın liste de özelleştirme yaptım.

Dosya Ekleri

• SİSTEM.PNG
    SİSTEM.PNG
    88,2 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Bunda karar kıldım sizce nasıl? Başlığına aldanmayın liste de özelleştirme yaptım.

Bu sistem daha iyi olur bence:

Anakartı B560 yapıp işlemciyi de 11600K yapın. Bir tek PSU kötü duruyor, onu da sonradan kaliteli bir model alarak telafi edersiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı