FX 8350 ve GTX 770 ne kadar idare eder?

OC yapmayı düşünebilirim. Ancak Ryzen'e geçmek zor olacaktır. RAM-Anakart-İşlemci fiyatları uçuyor. Çok masraf ederim. Kısa yoldan işlemci OC yapıp + Ekran kartı alarak veya FX 9590 + ekran kartı alarak idare etmem daha hoş olur.
Ayrıca FX 9590, Intel'in hangi işlemcisiyle aynı seviyede?
Başka konularda belirtmişsin ama FX 8350 senin ekran kartına darboğaz yapmaz yapıyorsada oynadığın çözünürlükdendir ve ya başka bir nedendendir.

Bu konuyla ilgili ise tabiki de elinden geldiğince yeni nesillere yönel ama elindekileri de satıp.
FX 9590 alman çok gereksiz hem 220tdp hemde performansı kötü. Birde soğutucuda alman gerekicek yani her türlü uzak dur.
FX 8350' ye OC yapsan zaten FX 9590 seviyesine gelir.

Not; FX 9590 performans olarak i5 4460 ile 4670 arasında heralde ama kesin olarak bilmiyorum onu belirteyim. OC ile olan performansını çok etkileyici olmayacakdır. Yani uzak durulması gereken bir işlemci. i3 8100 ile karşılaştırmak saçma bir örnek.

Son düzenleme:
Başka konularda belirtmişsin ama FX 8350 senin ekran kartına darboğaz yapmaz yapıyorsada oynadığın çözünürlükdendir ve ya başka bir nedendendir.

Bu konuyla ilgili ise tabiki de elinden geldiğince yeni nesillere yönel ama elindekileri de satıp.
FX 9590 alman çok gereksiz hem 220tdp hemde performansı kötü. Birde soğutucuda alman gerekicek yani her türlü uzak dur.
FX 8350' ye OC yapsan zaten FX 9590 seviyesine gelir.

Not; FX 9590 performans olarak i5 4460 ile 4670 arasında heralde ama kesin olarak bilmiyorum onu belirteyim. OC ile olan performansını çok etkileyici olmayacakdır. Yani uzak durulması gereken bir işlemci. i3 8100 ile karşılaştırmak saçma bir örnek.

1080p'de oynuyorum. Sadece Watch Dogs'ta darboğaz yaptı şimdiye kadar. Zaten o da optimizasyonu kötü bir oyundu :D . Peki ben bunu OC yapıp FX 9590 seviyesine getirebilsem yanında RX 570 8GB/4B, 580 8GB/4GB, GTX 1060 6GB/3GB kullanabilir miyim?

Burayı inceleyebilirsin. Buradaki sonuçların hepsi stok halde elde edilmiştir. OC yaparak daha iyi sonuçlar alırsın zaten anakartın çok üst seviye sana hiç bir sıkıntı çıkarmaz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı