GTX 770 ve FX 8350 Sistem

Teste baktınız mı siz? Fx9590'ı solluyor diyorum. İlla ki 4 oyun açmak mı lazım performansını görebilmek için. %25 daha performanslıdır. Bu performansı sonra ki çıkacak oyunlarda anlarsınız. Dota 2 açmayla olmuyor. Dota 2'nin sistem gereksinimlerine baktınız mı siz?

Yine eksik okumuşsunuz ben bunu yazdım "Crysis 3 oynarken Skype, Müzik arkada Dota 2 ve 3 jadde açıyorum. Bunları 4460' da dene bakalım ne oluyor. AMD FX 8350 yada intel 4460 hiç kullandınız mı süpheliyim."

Kaç işlem yaptığımı sayar mısınız ? Neden sadece Dota 2' yi örnek veriyorsunuz.
Ve hala neden okumuyorsunuz yada anlamıyorsunuz.

Bir Örnek vereyim size;
•Hacı Murat araba ile 50 gidebilirsiniz. Max 120. 50'de H.Murat hiç zorlanmıyacaktır.
Ama 120' de çok ama çok zorlanacak.
•Ferrari ile 50 gidebilirsin Max 300' de gidebilirsiniz. 200'de hiç zorlanmıyacak ama 300' der zorlanacak.

Demek istediğim şu Sadece Crysis 3 oynuyarak İntel 4460'da daha iyi işlemci performasın alabilirsiniz.
Ama işlem sayısı arttığında kasmaya başlıyacaktır. %25 değerlendirmesi çekirdeklere göre yapılmış.

Yani İntel 4460' ın 4 çekirdeği AMD 8350' den daha iyi. AMA bu fazladan 4 çekirdeğide dahil ederseniz genel performans artar.

Yine eksik okumuşsunuz ben bunu yazdım "Crysis 3 oynarken Skype, Müzik arkada Dota 2 ve 3 jadde açıyorum. Bunları 4460' da dene bakalım ne oluyor. AMD FX 8350 yada intel 4460 hiç kullandınız mı süpheliyim."

Kaç işlem yaptığımı sayar mısınız ? Neden sadece Dota 2' yi örnek veriyorsunuz.
Ve hala neden okumuyorsunuz yada anlamıyorsunuz.

Bir Örnek vereyim size;
Hacı Murat araba ile 50 gidebilirsiniz. Max 120.
Ferrari ile 50 gidebilirsin Max 300' de gidebilirsiniz.

Demek istediğim şu Sadece Crysis 3 oynuyarak İntel 4460'da daha iyi işlemci performasın alabilirsiniz.
Ama işlem sayısı arttığında kasmaya başlıyacaktır. %25 değerlendirmesi çekirdeklere göre yapılmış.

Yani İntel 4460' ın 4 çekirdeği AMD 8350' den daha iyi. AMA bu fazladan 4 çekirdeğide dahil ederseniz genel performans artar.
Evet doğru anlatmışsınız. Birazda tercih meselesi.

Arkadaşlar işlemci olarak birazdaha araştırdım i5 4590 koydum.Yapacağım işlerde beni 4460'dan ve 8350 gibi işlemcilerden daha tatmin edeceğini umuyorum ?

Z97'de O.C avantajı var. Ilerde O.C destekleyen çarpan kilidi açık bir işlemci aldığınızda O.C'da yaparsınız. Ayrıca fiyatı da daha uygun. Ben MSI diyorum.

Bir arkadaş ayın 22 sinde GTX960 geliyor demiş ? Sizce fiyatı ne kadar olur ? Onu almayı düşünüyorum fiyatı 1000 civarı olup performansı iyi olursa.Bu arada intel tarafındaki cevaplarınız için teşekkür ederim.İntel 4460 düşünüyorum.Stok fan gerekmiyor demiş birisi 4460 için öyleyse işlemci soğutucu çıkarıcam ?
1000 civarına zaten GTX 970 alınıyor :cool:.

Poseidon_ROG evet haklısın.:) Evet arkadaşlar SSD de koydum sanırım canavar oldu artık ne dersiniz ? Birde mağazaya gidip alıcam sizce orda fiyatlarda artış söz konusu olabilir mi ?

Adsız.png

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı