FX X6 6300 için Ekran Kartı Seçimi

CaseModder

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

Ekran Kartı seçiminde kararsızım max 600 tl ye piyasada alabileceğim en iyi ekran kartı hangisidir? Vatan %30 indirimi ile 580 tl ye HD7950 almayı dusunuyorum. 540 TL'ye de R9 270 var ama, bunlardan hangisi veya 600tl ye kadar farklı onerebileceğiniz bir ekran kartı var mı ?

• anakart asus m5a97 r2.0
  • işlemci AMD FX X6 6300
  • ram gskill ripjaws 4gb 1600mhz
  • psu akasa wenom 750w

ASUS'un direct cu 2 modellerinden almak istiyorum bu şart ! :D

R9 270 tavsiye ederim.

Hocam yeni seriyi almak istiyorum bende ama kafamı karıştıran bellek miktarı. HD7950 nin yanında duran 3GB 384 Bit çok cezbedici ve ileriye dönük daha iyi olur gibi geliyor + sı - si nedir acaba ?

Ve fx 6300 ile darboğaz sorunu yaşarmıyım herhangi bir kartta?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartında GB pek önemli değil bunu artık hepiniz ezberlemişsinizdir diye düşünüyorum.

3 GB diye bir eski nesil kart almak gereksiz, 1 GB ve 2 GB arasında ilerleyen zamanlarda fark olabilir, ancak 2 GB ve 3 GB arasında fark olmaz.

R9 270x daha yeni nesil bir kart.

Ekran kartında GB pek önemli değil bunu artık hepiniz ezberlemişsinizdir diye düşünüyorum.

3 GB diye bir eski nesil kart almak gereksiz, 1 GB ve 2 GB arasında ilerleyen zamanlarda fark olabilir, ancak 2 GB ve 3 GB arasında fark olmaz.

R9 270x daha yeni nesil bir kart.

384 bit ? yeni nesil oyunların istediği bellek kapasitesi mesela bf4 ün önerilen sistem tavsiyesinde ekran kartı bellek miktarı en az 3 diye biliyorum. 3 gb 384 bit olmasının hiçbir artısı olmayacak mı? Ben de biliyorum ekran kartının bellek miktarının önemsiz olduğunu ama bu HD7950 ve testlerde daha iyi gözüküyor R9 270X i sırf yeni nesil olduğu için mi alıcam ? Artısı nedir yani onu öğrenmeye calısıyorum sadece bilmediğim için yanlıs anlamayın.

Radeon R9 270X vs HD 7950

bf3_1920_1080.gif

7950 az bir farkla önde gibi. Fakat Amd'nin R serisi ekran kartlarında mantle özelliği mevcut. Ve bu özellik oyunlarda aktif hale gelirse %15 lik bir fps artışı gözlemleyebiliriz. Yani her açıdan düşününce R9 270x alman daha mantıklı.

Son düzenleyen: Moderatör:
600 TL bütcen varmış, üstüne 60 TL daha koy GTX 760 al. Hem R9 270x den hemde HD 7950 den daha performanslı bir kart. Bir önceki arkadaşın koyduğu tabloda zaten farklarını görürsün. 60 TL ye değer bence.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı