FX505'du CPU sıcaklığı

xhannn

Decapat
Merhabalar. ASUS TUF Gaming FX505'du - BQ150 modelini 1 ay önce satın aldım. Ryzen 7 3750H işlemciye, GTX 1660 Ti ekran kartına sahip.

Oyunlarda performansı oldukça iyi. Ancak kafama takılan bir konu var.

Bugün GTA 5'te CPU sıcaklığını merak edip kontrol ettiğimde 90-98 derece arasında değiştiğini gördüm. GPU sıcaklığı ise 87-90 civarına çıkıyordu. Oyunları genelde yüksek ayarlarda v-Sync açık oynuyorum.

Herhangi bir FPS düşmesi ile karşılaşmadım. ASUS'un armoury crate programında dengeli mod açık. Turbo moduna aldığımda fan hızı artsa da CPU performansını da arttırdığı için yine benzer sıcaklık değerlerini görmekteyim.

Oyundan çıktığımda ise 1 dakika içinde sıcaklık 50-60 derece seviyesine kadar iniyor.

Daha önce hep masaüstü kullandım. İlk defa Gaming laptop kullanıyorum. Bu değerler fazla mı? Herhangi bir bileşene zarar verir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci değerleri normal ama ekran kartı değerleri yüksek gibi..

Soğutmasına sövülen monster laptopumda bile ekran kartı 78 dereceyi geçmedi. Ayrıca Turbo kapalıyken, açınca 74-75 derece arası değişiyor.

Hocam özellikle Ryzen dizüstülerde normaldir. Zaten yetkili servisi falan da ararsanız size normal olduğunu söylerler. Kafaya takılacak pek problem yok. Bende Monster Abra A7 v7.1.2 var, o da 98 falan oluyordu CS:GO'da hem de 😎

İşlemci değerleri normal ama ekran kartı değerleri yüksek gibi..

Soğutmasına sövülen monster laptopumda bile ekran kartı 78 dereceyi geçmedi. Ayrıca Turbo kapalıyken, açınca 74-75 derece arası değişiyor.
GTX 16 modelleri her yerde sıcak hocam, masaüstüsü de sıcak mobili de 😂 normal yani sıkıntı yok, ama bir yerden sonra insanın canını sıkıyor olan o sadece 🙃

Yani ben 78 derece alıyorum bu laptopda, işlemci içinse 85 ama hala bu şekilde 3.9 GHz sabit olmuyor işlemcim. En son vurucam sıvı metali de Teknik servis meseleleri beni korkutuyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı