FX6300 O.C nasıl yapılır?

performancewp

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar FX 6300 oc yapacağımda nasıl yapacağımı bilmiyorum. Bilen var mı ya da oc yapmış biri varsa ayarlarını atabilir mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gözünüz yükseklerde ise AMD Bulldozer and Piledriver Overclocking Guide - Asus Motherboard
internette bulabileceğiniz en kapsamlı bulldozer, piledriver overclock rehberi(Asus için!!) Ayrıca yüksek overclock için 990FX chipsetli bir anakart tavsiyemdir. Çok fazla çıkmak istemiyorsanız otomatik overclock yapın. (Anakartınız destekliyorsa) Eğer soğutucunuz stok veya onun ayarındaysa otomatik overclock işinizi görür.

Ben kendi işlemcimde 1,44 voltta 4.5 ghz a yükselttim. Stabil bir şekilde çalıştı fakat soğutmam yeterli olmadığı için stok seviyelere çekmek zorunda kaldım.

Overclock yapmak istiyorsan sağlam bir soğutmaya ihtiyacın var. Burada sistemimi sorduğum zaman Recep Baltaş su soğutma aldığımdan dolayı beni eleştirmişti :) (Zaten normal işler için su soğutma almak bütçeye zarar ancak benim yaptığım şeyler pek normal değil :D )

Ben 1,416 Vcore ile 4,442GHz'e yükselttim fakat su soğutmanın fanı Prime95 açıkken uçak gibi ses çıkarttı, Asus FanXpert ile Sessiz Mod'a aldım ve ufak derecelendirme ayarı yaptım. Prime95 1 saat 1 dakika açık kaldı ve stabildi.

BIOS üstünde yaptığım ayarlar şunlardı (Ayarların hepsinin İngilizcesini yazıyorum, Ayarların 1 ya da 2 tanesi çoğu BIOS'ta bulunmayabilir.)

CPU Unlock - Kapalı
C1E State - Kapalı
Core 6 State - Kapalı
Cool 'n' Quiet - Kapalı
Turbo Boost - Kapalı

HPC (High Performance Computing) - Açık
APM (Application Pover Management) - Açık
SVM - Açık (Bu ayarı bulamadım)

Vcore Voltage Mode: Manüel
Vcore: 1,416
CPU Bus Frequency: 210MHz
Multiplier (Çarpan): 21
FSB: Otomatik

CPU-Z:
Screenshot_9.png

Fazlasıyla geniş olan Prime95 ekranı:
Ekran Görüntüsü (139).png

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı