FX6300 ve GTX1050 Ti 4GT OC uyumlu olur mu?

Anakartınız üzerinde bulunan BIOS pilini söküp 10dk sonra tekrar takarak deneme yapar mısınız?

Bu işlem BIOS'unuzun tamamen sıfırlanmasını sağlayacak.

Takılıp mavi ekran verme sebebi voltajı elle ayarlamadığınız için anakartınız sisteme otomatik olarak bolca voltaj veriyor bu da gereksiz ısınmaya ve sonunda sistemin kilitlenip kapanmasına veya mavi ekran almanıza sebep oluyor.
Nasıl çıkartıcam hiç çıkarmadım. Kırmakta istemiyorum.

Nasıl çıkartıcam hiç çıkarmadım. Kırmakta istemiyorum.

Pilin yanında ufak bir metal çentik olması lazım. Ona ince uçlu tornavida ile bastırın kendisini bırakacaktır zaten.

Pili bulamayabilirsiniz ben de bulamamıştım ilk çıkarmam gerektiği zaman. Ekran kartının hemen altında kalıyor ekran kartınızı sökerseniz görebilirsiniz.

Anakartınız üzerinde bulunan BIOS pilini söküp 10dk sonra tekrar takarak deneme yapar mısınız?

Bu işlem BIOS'unuzun tamamen sıfırlanmasını sağlayacak.

Takılıp mavi ekran verme sebebi voltajı elle ayarlamadığınız için anakartınız sisteme otomatik olarak bolca voltaj veriyor bu da gereksiz ısınmaya ve sonunda sistemin kilitlenip kapanmasına veya mavi ekran almanıza sebep oluyor.
Ayrıca kasanın fanları hızlanıp duruyor kendi kendine sonra kilitleniyor bilgisayar.

Dosya Ekleri

• 7619A46A-5B1F-4ED4-A64D-861BDE4B80AA.jpeg
    7619A46A-5B1F-4ED4-A64D-861BDE4B80AA.jpeg
    107 KB · Görüntüleme: 25
Burada işlemciden ziyade depolama ile ilgili bir problem var gibi görünüyor. Yapabileceğimiz 2 şey var aklımda şu an. Sistem açılış esnasında F8 spamlayarak gelen ekranda HDD'yi görüyor mu buna bakar mısınız? Görüyorsa Windows'la ilgili bir sorun olabilir başlangıç kurtarma yaparak sorunu çözebiliriz.

Bu olmazsa 2. yolu deneyelim. 2. yol eğer sistem HDD'yi görüyorsa sorunumuz RAM'lerden olabilir. Kasanızdaki RAM'leri söküp tekrar iyice takarak tekrar deneme yapar mısınız?

Son düzenleme:
Burada işlemciden ziyade depolama ile ilgili bir problem var gibi görünüyor. Yapabileceğimiz 2 şey var aklımda şu an. Sistem açılış esnasında F8 spamlayarak gelen ekranda HDD'yi görüyor mu buna bakar mısınız? Görüyorsa Windows'la ilgili bir sorun olabilir başlangıç kurtarma yaparak sorunu çözebiliriz.

Bu olmazsa 2. yolu deneyelim. 2. yol eğer sistem HDD'yi görüyorsa sorunumuz RAM'lerden olabilir. Kasanızdaki RAM'leri söküp tekrar iyice takarak tekrar deneme yapar mısınız?
Evet hdd görüyor zaten yeni almıştım bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum.
Başlangıç kurtarmayı denemedim bilmiyorum tam olarak.
Ramlere memtest yapmıştım hiçbir hata yoktu.

Evet HDD görüyor zaten yeni almıştım bir sıkıntı olağını düşünmüyorum.
Başlangıç kurtarmayı denemedim bilmiyorum tam olarak.
RAM'lere Memtest yapmıştım hiçbir hata yoktu.

Belki yerlerinden oynamıştır diye söylemiştim RAM'leri zaten onlarda da bir sorun yoksa başlangıç kurtarma dener misiniz?

Sistem açılmadığı için direkt olarak ayarlardan giremezsiniz başlangıç onarım menüsüne bunun için yazacağım adımları uygulamanız lazım. Madde madde yazıyorum.
  • Bilgisayarı açın.
  • Ekranda Windows logosu (resimdeki ekran) göründüğünde kasanızdaki güç tuşuna basın ve PC'yi kapatın. Bu aşamayı 2-3 kere tekrarlayın. Buradaki amacımız önyükleme işlemini yarıda kesmek ve elle erişemediğimiz onarım menüsüne sistemin otomatik olarak geçmesini sağlamak.
1604660008944.png

• Bu aşamaları yaptıktan sonra bilgisayarınızı açın ve Windows ekranını geçmesine izin verin. Böylece ekrana Windows kurtarma ekranının gelmesi lazım.
  • Bu ekranda gelişmiş başlangıç ayarları (Advanced startup settings) ve başlangıç onarma (startup repair) menüsüne tıklıyoruz.

Bu aşamaları uygular mısınız? Yine olmazsa son bir yöntem var aklımda.

OC için voltajı otomatikte neden bırakıyorsunuz ki(voltaj değerleri otomatikte bırakılmamalı bence.)? Hem orada 200 yazan değeri neden arttırmıyorsunuz ki onu anlayamadım(gerçekten anlamadım, bende E7500 işlemci varda o ayar ile oynayarak OC yapmıştım, o yüzden söylemiştim.)
Bence o değerlede oynayabilirsiniz çünkü işlemcideki 20 çarpanı 200 ile çarpılıp işlemci hızını veriyor o yüzden söyledim.
Benim işlemci çarpanıyla oynayamıyorum ama diğer değer ile oynayıp ve +100MV verdikten sonra gayet stabil şekilde 3.4 GHz'de kullanıyorum.
Belki o değerle oynayıp daha iyi OC değerlerine ulaşabilirsiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı