Fx8300 için hangi ekran kartı?

Tamer kavukoglu

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, şuanda yurt dışındayım ekran kartı almak istiyorum AMD FX 8300 işletim sistemim var hangi ekran kartını almalıyım ? Aklımda AMD RX 580 ekran kartı veya GTX 1070 ekran kartı var. Sizce hangisini almalıyım? Işletim sistemimi aşağıda resim olarak ekleyeceğim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• 2017-07-05 20.45.19.png
    2017-07-05 20.45.19.png
    568 KB · Görüntüleme: 171
Son düzenleyen: Moderatör:
FX serisi O.C açık bir seri. Eğerki kendiniz bir miktar O.C yapıp kullanırsanız GTX 1060 gayet güzel sorunsuz bir şekilde çalışıcaktır. Anakartınızın biosundan performans moduna almanız bile yeterli olucaktır. Bunu yapmadan önce toz temizliği ve terlam macun yenilemesi yapın.

Öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim. Size sormak istediğim bir soru daha var. Benim sistemim için GTX 1070 veya RX 580 ekran kartları sorun yaratır mı ?

FX serisi O.C açık bir seri. Eğerki kendiniz bir miktar O.C yapıp kullanırsanız GTX 1060 gayet güzel sorunsuz bir şekilde çalışıcaktır. Anakartınızın biosundan performans moduna almanız bile yeterli olucaktır. Bunu yapmadan önce toz temizliği ve terlam macun yenilemesi yapın.

Öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim. Size sormak istediğim bir soru daha var. Benim sistemim için GTX 1070 veya RX 580 ekran kartları sorun yaratır mı ?

GTX 1070 ekran kartını beslermi bilemiyorum. Uyğun fiyatlı RX580-570 bulursanız kullanabilirsiniz.

Aslında tam tersi değil mi? Ne kadar yüksek ekran kartı alırsa, o kadar yük işlemciye binmiyordu, yani 2k, 4k ayarlarda oynarsa, işlemci fazla yük altında kalmaz ve darboğaz daha az olacaktır. Yanlış mı düşünüyorum?

Aslında tam tersi değil mi? Ne kadar yüksek ekran kartı alırsa, o kadar yük işlemciye binmiyordu, yani 2k, 4k ayarlarda oynarsa, işlemci fazla yük altında kalmaz ve darboğaz daha az olacaktır. Yanlış mı düşünüyorum?
O mantıkla gidersek Celeron işlemciye 1080Ti takmamız gerekirdi. :)

Mantık kısmen doğru yalnız eksik kısmı şurası: İşlemci, işlenecek ve hesaplanacak karenin koordinatını hesaplayıp ekran kartına gönderir. Eğer yeteri kadar hızlı olmazsa ekran kartı boşta yatar bu sefer ekrana hiç çizim yansımaz, ekrana çizim yansımazsa da ekranda görüntü oluşmaz. :)

Yani püf nokta şu: Ne kadar ekmek o kadar köfte. ;)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı