FX8300 Tabanlı Sistem Toplama

Arkadaşlar hala neden üzerinden 4 sene kadar geçmiş bir işlemciyle sistem toplamak istiyorsunuz? Yani AMD sistem toplamak isteyebilirsiniz ama işlemci konusunda artık İntel 14Nm'ye geçmiş siz hala 32Nm'lik bir işlemci kullanmak istiyorsunuz şimdi İ3 4170 güçsüz bir seçenek olarak kabul edersek İ5 4460 kullanarak çok rahat edeceğiniz hemde bir soğutucu bile almanıza gerek kalmayan süper bir sistem olur anakart olarakta H81 serisi bir şey seçip keyfinize bakabilirsiniz....

• Aynen katılıyorum Skylake sistem toplanabilir.
  • Dipnot:14nm'den kastım yeni Skylake ler için önerdiğim işlemci 22nm yanlış anlaşılma olmasın tabiki güncel yeni bir İ5 6500 e geçmektwn zarar gelmez.

Teşekkür ediyorum nacizane önerileriniz için. Hiç intel kullanmadım hep amd kullandım su zamana kadar zerre sorun yasamadım bıraz gerıden geldıgı doğru ama sonuçta buda bır butçe meselesi. i56500 neredeyse 2 katı.

upload_2015-10-23_17-41-31.png

Kardeşim intel, amd ye göre daha az ısınır bunu tercih etmen daha hayırlı olur. 8gb ram koydum. Fakat bütçen artınca sonradan eklersin. Eğer bütçeni arttırabilirsen i5 4460 almanı tavsiye ederim.

Bütçe durumunuzu anlıyorum ama teknoloji konusunda güncel olana yönelmek gerek ve verdiğiniz paranın karşılığını almalasınız. i3 6100 ü de FX 8300e tercih ederim.

Eki Görüntüle 112014
Kardeşim intel, amd ye göre daha az ısınır bunu tercih etmen daha hayırlı olur. 8gb ram koydum. Fakat bütçen artınca sonradan eklersin. Eğer bütçeni arttırabilirsen i5 4460 almanı tavsiye ederim.
O işlemci ve o anakart :lanet:

Eki Görüntüle 112014

Çok teşekkür ederim Eren uğraşıp yapmışsın saolasın dikkate alacağım.

Yani arkadaşlar AMD yi aşşağalamak istemiyorum amaç bu değil ama anlatmak istediğim gidiğ bir Fx 8300 alarak verdiğiniz paranın hakkını vermemekte bir İ5 4460 almak ile Fx8300 alıp bide soğutucu almak neredeyse aynı para miktarına denk gelmekte bu sebeple İ5 4460 almak bütçe varsa İ5 6500 e kadar gitmek en mantıklısı.

Yani arkadaşlar AMD yi aşşağalamak istemiyorum amaç bu değil ama anlatmak istediğim gidiğ bir Fx 8300 alarak verdiğiniz paranın hakkını vermemekte bir İ5 4460 almak ile Fx8300 alıp bide soğutucu almak neredeyse aynı para miktarına denk gelmekte bu sebeple İ5 4460 almak bütçe varsa İ5 6500 e kadar gitmek en mantıklısı.

Teşekkür ederim ilgili yorumların için saolasın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı