FX8300 Tabanlı Sistem Toplama

Dediğim gibi, ben i5 alabilir diye koydum o anakartı.
Yani arkadaşlar AMD yi aşşağalamak istemiyorum amaç bu değil ama anlatmak istediğim gidiğ bir Fx 8300 alarak verdiğiniz paranın hakkını vermemekte bir İ5 4460 almak ile Fx8300 alıp bide soğutucu almak neredeyse aynı para miktarına denk gelmekte bu sebeple İ5 4460 almak bütçe varsa İ5 6500 e kadar gitmek en mantıklısı.
Bütçe durumunuzu anlıyorum ama teknoloji konusunda güncel olana yönelmek gerek ve verdiğiniz paranın karşılığını almalasınız. i3 6100 ü de FX 8300e tercih ederim.

O işlemci ve o anakart :lanet:

Size birşey sorma imkanım varmı ? benden bilgili oldugunuz için yararlanmak istiyorum müsait iseniz ;

Kingston KHX18C10AT3K2/16X HyperX Beast 16GB (2x8GB) 1866MHz DDR3 CL10 XMP Dual Kit 371 TL

GSKILL 16GB (2x8GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL10 1,5V Dual Kit Ram 494 TL

Bunların arasında cok fazla uçurumlar varmı ? hyperX alınırmı gskıll yerıne ?

Alacaksanız tekli 8gb alarak daha ucuza getirebilirsirsiniz bu ürünlerin cl'si 10 siz eğer gidipte 8x1 bir Gskill Ripjawsx alırsanız 2 adet daha avantajlı olur hemde cl 9 olur.

CL değeri düşük olması dahamı iyi oluyor. Teşekkür ederim cevapladığın için. şimdi tek tek de bakacağım.

CL süresi gecikme süresidir. Yani ne kadar az olursa o kadar iyi.

İlk önerdiğim sistem tam olmamış onun yerine buna bakabilirsiniz.

Screenshot_1.png

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı