FX8300 Tabanlı Sistem Toplama

Z serisi anakartlar çarpan kilidi açık (K ibaresi bulunan) işlemciler için. Skylake işlemci ve anakartların ddr3 sistem parçalarından çok yukarıda olmadığı için Skylake alınabilir. i5 4460 alabiliyorsanız i5 6400 de alabilirsin, almalısın da. Sana kalmış gerisi.

Hocam şuan için Am3+ soket tercih etmenizi önermem. Vaktiniz varsa ve Amd'yi çok seviyorsanız Amd'nin Zen mimarisini bekleyebilirsiniz. Bu sistemi düşünebilirsiniz. Diğer parçaları size bıraktım ( Mouse, klavye vs. ). SSD almayıp diğer parçaları da yükseltebilirsiniz.

Hocam birde Monitör dahil miydi?

Screenshot_1.png

Hocam şuan için Am3+ soket tercih etmenizi önermem. Vaktiniz varsa ve Amd'yi çok seviyorsanız Amd'nin Zen mimarisini bekleyebilirsiniz. Bu sistemi düşünebilirsiniz. Diğer parçaları size bıraktım ( Mouse, klavye vs. ). SSD almayıp diğer parçaları da yükseltebilirsiniz.

Hocam birde Monitör dahil miydi?

Eki Görüntüle 112018

Teşekkür ederim gerçekten uğraşığ yaptığın için. Hayır monitör arayışım hala devam etmekte.

Artan miktar ile klavye-mouse alabilirsiniz.

Eki Görüntüle 112019

Çok teşekkur ederim. Birşey soracağım bu 80 plus olmayan 600w lara guvenmeyın dıyorlar doğrumu

Nedim evet doğru kardeşim, bide sisteminin daha performanslı olması için böyle bir sistem yaptım bir göz at.

Dosya Ekleri

• upload_2015-10-23_18-12-39.png
    upload_2015-10-23_18-12-39.png
    33,8 KB · Görüntüleme: 209
Nedim evet doğru kardeşim, bide sisteminin daha performanslı olması için böyle bir sistem yaptım bir göz at.

Çok saol ugrastırdık senıde .. Gerçekten guzel sıstem pekı ya bu sıstemde cod aw felan hıghda sıkıntı cıkarmaz dıye dusunuyorum parçalara çok yabancı kaldım :)

Monitör felan alıcam , uzun zamandır masaüstü kullanmıyorum laptop kullanıyorum sıkıldım artık. Sana birşey sormak ıstıyorum sv650W 80 plus bır guc kaynagı bır tarafta dığer tarafta 600W normal guc kaynagı farkı nedır ? yanı benım sıstemımı normalde kaldırırmı ?

Nedim bildiğim kadarı ile 80 plus güç kaynakları daha az elektrik harcıyor. Şöyle düşün, 80 plus ayda 30tl, normal 60 tl.(sallıyorum.) Bu arada daha verimli oluyorlar.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı