FX8320 Sistem Yükseltme

Hmzy

Hectopat
  • AMD FX8320
  • M5A97 le r2.0
  • 4GB Gskill 1600 mhz RAM
  • Asus GT630 ekran kartı
  • Hyper TX3 Evo fan
  • WD 1TB HDD
  • Corsair Carbide 200R 550W
Sistemim bu şekilde arkadaşlar bazı parçaları yükseltmek ve değiştirmek istiyorum 1500 TL bütçem var. Ekran kartına çok ağırlık vermedim çünkü aşırı oyun oynayan biri değilimdir günlük kullanım için ve bir kaç oyunda high ayarlarda rahat oynamak için bu ekran kartını seçtim. Yeni alacağım kasanın içinden kaç adet fan çıkıyor ve fanlar ledli mi? Şu anki anakartımda overclok yapıyorum fakat nedense içimde bir ürperti oluyor sürekli. Yeni parçalar böyle arkadaşlar sıkıntı yoksa salı günü inşallah sipariş veriyorum.

4kBWg0.png

AMD sisteme yatırım yapmak çok mantıklı değil bence. Elinizdeki işlemci ve anakartı satıp H81+i5 4460 kombinasyonu yaparsanız daha iyi olur. Bunları almak için kasayı Z3 Plus yapabilirsiniz. Ya da i3+H81 yapıp ekran kartını da yükseltebilirsiniz. Bunun dışında SSD'yi Samsung 850 EVO alın.

Hocam kusura bakmayın yanlış resimden ceza yedim. Şu sistem nasıl ekran kartını derslerim düzelirse alacağım ki rahat oyun oynayabileyim. Şimdi günlük kullanım için vs sistem nasıl?
fssagf.png

Gayet güzel, güle güle kullanın. İsterseniz işlemciyi i5 4460'a çekip, anakartı biraz kısarsanız SSD de alabilirsiniz. :)

Peki şu anki sistemimin 2. el ederi aşağı yukarı kaç TL eder? Kazık yemek istemiyorum da. Anakartı hiç kısasım yok MSI ürünlerinde oyun için olan anakartlarda ki uefi açılışı çok hoşuma gidiyor açıkçası.

Hocam ayrıca şimdi vatana gidersem bazı ürünler yok derse yan ürün olarak ne almalıyım? Eskiden bilmiyordum HD7790 yok diye bana GT 630 verdiler. Aynı şeyi yaşamak istemiyorum. Her parçanın yan ürününü yazarsanız aşağı yukarı sevinirim.

Bir de FX8320 işlemcim Dx12 ile çok daha iyi değerleniyormuş doğru mu?

İkinci el konusunda pek bir bilgim yok. O yüzden net bir cevap veremem. Siz bilirsiniz SSD'yi sonradan alırım derseniz değiştirmenize gerek yok. Fakat bence SSD olmalı sistemde.

Vatan'a gittiğinizde ürünler yoksa getirmelerini bekleyebilirsiniz. Başka mağazalardan getiriyorlar. O yüzden kararlaştırdığımız parçaları bir kağıda yazıp gidin ve o parçalardan şaşmayın. Oradaki elemanlar genelde bilgisiz oluyor.

Bunu kimse bilemez. DX 12 çıktığında bir şeyler söyleyebiliriz. Şu anki bilgiler sadece teorilerden ibaret.

Ayrıca bir sorum daha var satmadan önce emin olup kendimi rahatlatmak istiyorum. FX8320 işlemcimi 5 ghz yaparsam ne kadar performans artışı olur ve intelin hangi işlemcisine denk gelir?

Kimse alınmasın ama 8320 hafife alınacak bir işlemci değil. Adion 'a da yakıştıramadım. Sistemin parçaları çok iyi iken Intel 'e geçirmenin bir nedeni yok. Yazdığım parçaları düşün. SSD zaten günlük kullanımda 2 kat hız sağlayacak. Ekran kartı zaten yeni nesil oyunları kaldıracak seviyede. Intel 'e geçmen ekstra masraf demek. İleride bütçen olursa sadece anakart ve işlemci değiştirirsin. Eski parçaları satarsın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı