FX8350 + M5A97 EVO R2.0 + R7 265 Sistemde Mavi Ekran Hatası

Alpernylc

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
Öncelikle merhabalar.
1 hafta önce yeni bir sistem topladım. OEM'leri kendim aldım. PC'yi uzman birisine toplattım ve ilk 8 saatlik süreçte sorunlar ile karşılaştım, yardımlarınızı bekliyorum. Sorunları sizinle paylaşmadan önce sistemi paylaşayım...
  • Asus M5A97 Evo R2.0
  • Amd FX 8350
  • Asus R7 265
  • 16 GB Hi-Level 1600MHz RAM
  • 120 GB Samsung 840 Evo SSD
  • 1 TB Seagate Barracuda HDD
  • Thermaltake Commander 700W
  • Windows 8.1 64 Bit
Oyun oynarken, işlem görürken, internet sekmelerin de gezerken veya video izlerken hatta normal kullanımda mavi ekran hatalarından kurtulamıyorum. Fakat oyun oynarken daha sıkıntılı bir hal alıyor... Sürücüler güncel ve bütün donanım yerli yerinde. Böyle bir sistemde takılmalar oluyor, ısınma sorunum olduğunu düşünmüyorum. Boşta 28 ile 34 derece arasında çalışıyor en fazla 44 dereceye çıktım kasada fanlar mevcut. Hava akımı idare eder düzeyde. Fakat sorunun Ramlerden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Özellikle uyumluluk konusunda tedirginim, sizce sorun nerede ne olabilir? Hard disk veya başka bir donanımdan kaynaklı olabilir mi? Ayrıca yazılımsal olarak 2 defa format attım onarımda gerçekleştirdim. Tuhaf olan ramleri memtest86 ile 2, 3 saat test ettim herhangi bir hata ile karşılaşmadım. Bunun yanında herhangi tıkladığım dosyalardan geri atma, açılıp kapanma, bazı klasörlere girmeme farede hafif takılmalar gibi sistem aksaklıkları yaşıyorum. Ne yapacağımı bilemiyorum.

Mavi ekran hatalarından bazıları:
  • system service exceptıon
  • pfn_lıst_corrupt
  • Bad_pool_header
  • memory_management
ve daha bir çoğu her seferinde aynısı olmuyor...
Öncelikle Technopat yetkililerinden, düşünce ve bilgi sahibi üyelerimizden acil çözüm önerisi bekliyorum.

Herkese iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Recep bey,
Ramleri memtest86 ile test ettim, herhangi bir hata almadım.
Bugün yine 1 ,2 kez mavi ekran aldım ve Memory_management yazıyordu.
Minidump dosyasına gidip ieriği size atıcaktım fakat bir de baktım dosya içeriği boş...
Ne yapmam gerekli yardım ederseniz çok sevinirim.

Ayrıca.
Ram veya başka bir donanımsal, yada yazılımsal bir hata, sorun olduğunu nasıl anlayabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı