Çözüldü Asus M5A97 R2.0 Mavi Ekran Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

adakcar

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Ben cagilberk. Hesabım (neden bilmiyorum) silinmiş. Her neyse. Düşündüğüm sistemi topladım. Anakart M5A97 R2.0. İşlemcim FX 6300. Ram 8GB 1600MHZ Kingston HyperX. Yeni aldığım kasa da . Ayrıca kasanın içinde 1 adet fan vardı (mavi ledli), ben de arkaya bir tane aldım. O da mavi ledli Cooler Master. Kasa bu: VATAN COMPUTER - EVEREST - 707BK CAVALIER MidT ATX S
Benim kasanın fotoğrafı (şuan onu kullanıyorum):

em4ra8.jpg

Arkadaşlar sorun büyük. Bilgisayarı dün topladım. Bayağı zorluydu. CD Rom'un kablosu yeni sisteme uymadı. Ben de takmadım :D. Öyle havada duruyor. Herneyse, yine dün açtım bilgisayarı. 1 saat civarı Skype'te konuştum. Don't Starve oynadım. Sonra bir anda Memory_..... şeklinde bir hata verdi. Herneyse tekrar açıldı bilgisayar. Gece 1:30'a kadar oynamaya devam ettim. Daha sonra Steam'den yükleme başlattım. Sabah baktığımda PC'nin kapanmış olduğunu ve tekrar açılmış şekilde beni beklediğini fark ettim. Giriş yaptım (Win 8-64 Bit). Sonra yine önceki hatadan sonra çıkan hata raporu gönder/gönderme uyarısı geldi. Gönderme dedim. Baktım ki oyun 1GB'lık olduğu halde daha %90'ı yüklenebilmiş. Herneyse, bir diğer sorun da az önce Google Chrome'de gezinirken oldu. Sayfa durduk yere Shockwave Flash durduruldu hatası vermeye başladı. Ram'den kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Ram'i bu forumdaki bir arkadaştan hiç kullanılmamış olduğunu söylediği için aldım. Acaba bozuk Ram mi sattı diye kuşkulanmaktayım. Aynı zamanda yine PC kapandı bu sabah. Hata mesajı ise bu sefer Kernel Security Check Failure oldu. Ne yapmalıyım. Acil yardım lazım!

- - - Güncellendi - - -

Ayrıca ara ara kasadan ince diiiiiiit sesleri gelmeye başladı. Alakası var mıdır?

Sorun yok mu ? Lütfen Ram'i birde A2 slotuna tak. Öyle dene.. Ayrıca C:\Windows\Minidump klasörünün içeriğini bir dosya paylaşım sitesine uploadla. Mega.co.nz olabilir mesela.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı