G.Skill 3600MHz RAM'e Overclock

faxich

Hectopat
Daha fazla  
RAM
G.SKILL Trident Z Neo CL16 3600MHz 2x16
Ekran kartı
Galax 1-Click OC 2070 super
Anakart
ASUS ROG Strix B-550F Gaming
İşlemci
AMD Ryzen 3700X
Bu RAM'leri OC yapabilir miyim? Yaparsam nasıl yaparım? Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    30,2 KB · Görüntüleme: 50
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    37 KB · Görüntüleme: 54
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    28 KB · Görüntüleme: 64
Program tam anlamamış ancak Hynix CJR veya DJR çipiniz bulunmakta. Neyse, ikisi birbirine çok yakın zaten.

Öncelikle sormam gereken 2 soru var. Birincisi BIOS'a hakim misin? İkincisi BIOS sıfırlamayı biliyor musun?

Program tam anlamamış ancak Hynix CJR veya DJR çipiniz bulunmakta. Neyse, ikisi birbirine çok yakın zaten.

Öncelikle sormam gereken 2 soru var. Birincisi BIOS'a hakim misin? İkincisi BIOS sıfırlamayı biliyor musun?
Load optimized defaults. Bu sıfırlama diye biliyorum. O kadar hakim değilim yardımcı olursanız sevinirim.

Pil'i çıkarıp takmadan bahsediyorsanız onu tam bilmiyorum ama yaparım.

Load optimized defaults. Bu sıfırlama diye biliyorum. O kadar hakim değilim yardımcı olursanız sevinirim.

Pil'i çıkarıp takmadan bahsediyorsanız onu tam bilmiyorum ama yaparım.
Bir de ZenTimings indirip görsel atabilir misin? Aslında elinde bulunan RAM'ler oldukça iyi XMP'ye sahip.

Evet pil çıkarmak da BIOS sıfırlamaya yarıyor ancak CMOS daha pratik bir yöntem. 2 tane pin olur CMOS isminde. Bu 2 pine 4-5 saniye tornavida değdirdiğinde BIOS sıfırlanmış olur.

Bir de ZenTimings indirip görsel atabilir misin? Aslında elinde bulunan RAM'ler oldukça iyi XMP'ye sahip.
Yani eğer yapılabiliyorsa ve bu benim bilgisayarıma zarar vermeyecekse neden tam performans kullanmayayım diye düşündüm. Yoksa yeterli şu an ama bilemedim. Sistemim şu şekilde;

Evet pil çıkarmak da BIOS sıfırlamaya yarıyor ancak CMOS daha pratik bir yöntem. 2 tane pin olur CMOS isminde. Bu 2 pine 4-5 saniye tornavida değdirdiğinde BIOS sıfırlanmış olur.
Müsait iseniz ve discord kullanıyorsanız sizinle oradan iletişimde kalabilir miyim?

Dosya Ekleri

• Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    32 KB · Görüntüleme: 51
  • sistem.png
    sistem.png
    46,9 KB · Görüntüleme: 50

Geri
Yukarı